Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pekao może wejść do Blika tylnymi drzwiami

Do takich wniosków prowadzą nieoficjalne informacje na temat rozmów, jakie Bank Pekao prowadzi z Polskim Standardem Płatności.

Rozmowy te mają dotyczyć wzajemnej akceptacji przelewów pomiędzy użytkownikami Blika a klientami Pekao. Chodzi o transakcje zwane z angielska P2P. Pod tą nazwą rozumie się transfery środków z telefonu nadawcy na telefon odbiorcy. W systemie Blik, oferowanym przez PSP, przelewy te będą obsługiwane za pośrednictwem infrastruktury Express Elixir, dostarczanej przez Krajową Izbę Rozliczeniową. Ponoć Pekao jest zainteresowane wprowadzeniem możliwości wysyłania oraz odbierania przelewów natychmiastowych w ramach Express Elixir oraz udostępnieniem tej funkcji w swojej aplikacji mobilnej.

Z punktu widzenia klienta Pekao oznaczałoby to, że funkcjonalności posiadanej przez nich aplikacji właściwie nie różniłyby się od funkcji aplikacji banków oferujących Blika, bez konieczności formalnego wchodzenia ich banku do tego systemu. Klienci Pekao już dziś mogą bowiem mobilnie płacić w zbliżeniowej sieci akceptacji w kraju, dzięki wdrożeniu rozwiązania mobilnych płatności w chmurze. Natomiast za pomocą Express Elixir mogliby wysyłać pieniądze bezpośrednio do innych użytkowników mobilnych.

Z tego co wiem, bezpośrednie wejście Pekao do PSP na razie nie jest możliwe. Możliwe jest natomiast rozszerzenie sieci akceptacji Blika o ok. 50 tys. terminali płatniczych, administrowanych przez Pekao. W tej sprawie rozmowy też mają się toczyć, a punktem spornym są finanse, czyli wysokość prowizji, jaką Pekao – operator terminali otrzymywałoby z tytułu przyjętych transakcji płatniczych.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI:

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies