Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
BNP Paribas wprowadza nowy rachunek. Oto szczegóły "Konta na teraz"

O tym, że BNP Paribas przygotowuje nowe "Konto na teraz", w serwisie cashless.pl pisaliśmy na początku maja

"Konto na teraz" to nowy rachunek, który w ofercie BNP Paribas pojawi się jeszcze w tym tygodniu. Nie zastąpi jednak flagowego ROR-u banku, którym obecnie jest "Konto otwarte na ciebie", tylko będzie oferowane równolegle i kierowane do obcokrajowców, w szczególności uchodźców z Ukrainy. – Będą oni mogli otworzyć i aktywować rachunek bez standardowego dokumentu tożsamości, którym muszą się legitymować obcokrajowcy, czyli paszportu lub karty pobytu w Polsce – mówi Aldona Skarbek-Jakubowska, zarządzająca obszarem bankowości codziennej w BNP Paribas. O nowym rachunku mogliście przeczytać na początku maja w tekście BNP Paribas wprowadzi nowy rachunek. Zobaczcie, czym będzie Konto na teraz.

Przeczytajcie także: BNP Paribas wdrożył zupełnie nową aplikację mobilną

Jak mówi przedstawicielka banku, w procesie zakładania ,,Konta na Teraz” akceptowane będą: ukraiński dowód osobisty w formie karty identyfikacyjnej, ukraiński dowód osobisty w wersji papierowej (w formie książeczki) wraz z dokumentem potwierdzającym nadanie numeru Pesel, zaświadczenie tożsamości obywatela Ukrainy wydawane przez placówkę dyplomatyczną Ukrainy w Polsce, tymczasowe zaświadczenie tożsamości cudzoziemca, karta pobytowa, polski dokument tożsamości cudzoziemca wraz z dokumentem potwierdzającym nadanie numeru Pesel i Karta Polaka wraz z dokumentem potwierdzającym nadanie numeru Pesel.

– Konto będziemy prowadzić całkowicie bezpłatnie. Tak samo bezpłatnie będziemy wydawać oraz obsługiwać kartę debetową, którą będzie można wypłacać za darmo pieniądze ze wszystkich bankomatów w Polsce. Także bez żadnej opłaty dostępne będą wpłaty i wypłaty gotówki we wszystkich placówkach BNP Paribas na terenie Polski, przelewy zwykłe oraz trzy w miesiącu przelewy natychmiastowe – Aldona Skarbek-Jakubowska. „Konto na teraz” pozwalać będzie także na korzystanie z bankowości internetowej i mobilnej, wyrobienie mobilnej karty, którą od razu będzie można podpiąć do elektronicznych portfeli, takich jak Apple Pay i Google Pay.

Przeczytajcie także: Zobaczcie czym jest One Fulfillment od Allegro

Rachunek będzie miał jednak swoje ograniczenia. Przede wszystkim będzie działać tylko przez 12 miesięcy, a po tym okresie ulegnie zamknięciu. Natomiast w ciągu maksymalnie sześciu miesięcy od otwarcia konta klienci powinni wylegitymować się paszportem, kartą pobytu lub ukraińskim dowodem w formie karty identyfikacyjnej i przedstawić dokument potwierdzający adres zamieszkania w Polsce. – Dodatkowe ograniczenie to maksymalne saldo w wysokości 5 tys. zł oraz maksymalne miesięczne wpływy w wysokości 10 tys. zł. Gdyby wpływ miał spowodować przekroczenie limitu (ów), przelewy przychodzące będą zwracane. Nie dotyczy to jednak transferów z tytułu udzielanej klientowi pomocy społecznej typu 500+ z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Takie przelewy będą zawsze przyjmowane na "Konto na Teraz" – mówi przedstawicielka BNP Paribas.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies