Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
One Fulfillment to magazynowanie, dostawa przesyłek i obsługa klientów w jednym. Teraz dla sprzedawców na Allegro za darmo

Zadaniem nowej usługi od Allegro jest skrócenie czasu dostawy i zdjęcie z barków właścicieli sklepów internetowych całej logistyki związanej z obsługą zamówień

One Fulfillment to rozwiązanie wprowadzone przez Allegro w ubiegłym roku. Anglojęzycznym słowem (znaczącym mniej więcej tyle co realizacja zamówień), polska platforma określa usługę kierowaną do wszystkich sprzedawców działających na Allegro. W tym celu firma wynajęła pod Warszawą magazyn o powierzchni ponad 35 tys. metrów kwadratowych. Celem One Fulfillment jest zdjęcie z barków sprzedawców internetowych niemal wszelkich obowiązków związanych z logistyką zamówień, co w konsekwencji doprowadzić ma do znacznego skrócenia czasu dostawy zamówionych produktów do kupujących.

– W Allegro wiemy, że klienci nie chcą już czekać na dostawę kilku dni. W zasadzie wybór pomiędzy zakupami w internecie a w sklepie stacjonarnym to tylko kwestia czasu dostawy. Dlatego oferujemy usługę, która nie tylko wspiera sprzedawcę w całym procesie realizacji zamówienia, ale jest zintegrowana z Allegro. Dzięki temu wszystko dostępne jest w ramach jednego systemu, a czas dostawy jest maksymalnie skracany – tłumaczy biuro prasowe Allegro.

Przeczytajcie także: Allegro wprowadza usługę One Fulfillment

Dodaje, że dzięki późnej godzinie nadania przesyłek (tego samego dnia wysyłane są produkty kupione nawet do godz. 20) klient otrzymuje paczkę następnego dnia. – Dodatkowo oferujemy dostawy tego samego dnia także w soboty, a docelowo również w niedziele – podaje biuro prasowe Allegro.

W ramach One Fulfillment Allegro oferuje magazynowanie, pakowanie i dostawę przesyłek oraz obsługę zapytań klientów. W najbliższym czasie (w II poł. bieżącego roku) One Fulfillment będzie też umożliwiać obsługę zwrotów. Allegro deklaruje przy tym, że oferuje mnóstwo metod dostawy do wyboru, a stosowane opakowania pozwalają zmniejszyć ilość zużywanego plastiku. Spółka podkreśla także, że One Fulfillment zmniejsza liczbę podjazdów kurierów, co prowadzi do ograniczenia emisji dwutlenku węgla.

A czy to się opłaca? Zapewne każdy sprzedawca odpowie na to pytanie nieco inaczej. Warto jednak wiedzieć, ile kosztuje usługa One Fulfillment. Cena składa się z trzech elementów: opłaty podstawowej, opłat dodatkowych (np. za magazynowanie towarów powyżej 30 dni) oraz kosztów dostawy. Te ostatnie wynoszą tyle samo co w standardowej ofercie Allegro. Natomiast opłata podstawowa wynosi od 2,49 zł netto przy obsłudze najmniejszych produktów do 10,49 zł netto przy obsłudze produktów o objętości do ok. 77 litrów.

Przeczytajcie także: Allegro zapowiedziało sporo zmian na najbliższe miesiące

Jak wspomniałem, magazynowanie do 30 dni oraz przyjęcie towaru jest bezpłatne. Za przechowywanie po tym okresie płaci się dodatkowo min. 4,99 zł dziennie za metr sześcienny. Opłaty dodatkowe są również naliczane np. z tytułu wycofania towaru z magazynu, rozbieżności między liczbą produktów wskazanych w awizo a rzeczywiście dostarczoną itp.

Sprzedawcy, którzy wahają się, czy skorzystać z One Fulfillment, mogą wypróbować usługę przez miesiąc za darmo. Promocja ta trwa do końca czerwca, a obejmuje zwolnienie z opłaty podstawowej oraz opłat dodatkowych. Jednocześnie sprzedawcy mogą skorzystać z promocji na koszty dostawy. W jej ramach do końca sierpnia bieżącego roku nie płaci się za dostarczanie przesyłek do klientów w usłudze Allegro Smart (program lojalnościowy dla kupujących). Ze szczegółami obu promocji można zapoznać się tutaj.

KATEGORIA
PROMOCJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies