Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Koniec pilotażu One Fulfillment by Allegro. Potentat e-commerce szerzej udostępnia nową usługę

Wśród zapowiedzianych przez Allegro nowości, które mogą zainteresować sprzedawców, jest również narzędzie umożliwiające porównywanie cen produktów z innymi ofertami na platformie i poza nią

Allegro poinformowało, że zakończyło fazę pilotażu usługi One Fulfillment by Allegro. Jednocześnie rozwiązanie zostało udostępnione szerszemu gronu sprzedających. Zainteresowane nim firmy powinny wypełnić formularz zgłoszeniowy. Z chętnymi podmiotami skontaktują się pracownicy potentata e-commerce, którzy sprawdzą, czy dane przedsiębiorstwo może dołączyć do programu, i ewentualnie przedstawią więcej informacji.

Przeczytajcie także: Alior rozszerza usługę tokenizacji kart

Na temat usługi logistycznej One Fulfillment by Allegro mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl we wrześniu 2021 roku. Polega ona m.in. na magazynowaniu towarów, kompletowaniu zamówień i wysyłaniu ich do klientów. Allegro zajmuje się obsługą konsumentów podczas procesu zakupowego, firma zapewnia, że przebiega on sprawnie, z poszanowaniem środowiska i przy wykorzystaniu szerokiej oferty metod dostawy. Sprzedawca w ten sposób zyskuje czas, który może przeznaczyć na inne czynności.

Operator platformy e-commerce zapowiedział też kilka nowości w nadchodzących tygodniach. Firma będzie m.in. automatycznie tłumaczyć oferty na język angielski. Dotyczy to ofert, w których udostępniono dostawę za granicę. Kupujący będą mogli przełączyć się na angielską wersję językową Allegro, wyszukać oferty w języku angielskim, ale też widzieć ceny w euro i płacić w tej walucie.

Nowością w serwisie będzie też Przegląd cen. Z tego rozwiązania mogą korzystać wszyscy sprzedający. Z jego pomocą można sprawdzić, jaką cenę osiąga dany produkt na rynku – nie tylko w Allegro, ale też poza tą platformą. To pozwala porównać dane i dobrać cenę w taki sposób, by przyciągała do oferty. Dane w Przeglądzie cen aktualizowane są raz na dobę. Z narzędzia można korzystać m.in. w formularzu wystawiania ofert czy w panelu Moja sprzedaż.

Przeczytajcie także: Aion Bank zaprzestał udzielania kredytów, rezygnuje z kont dla firm

Z kolei od pierwszego marca zmieniają się opłaty za sprzedaż na kontach firmowych. Dotyczy to wielu kategorii, w tym tak popularnych, jak elektronika, moda, dziecko czy dom i ogród. Wysokość nowych prowizji firma podaje na swojej stronie. Allegro zaznacza też, że jeszcze w tym roku wprowadzi nowy cennik dla sprzedających na kontach zwykłych. Użytkownicy muszą się też przygotować na nowy sposób rozliczania przesyłek w programie Smart oraz możliwość zdobywania rabatów w programie AlleProgres.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies