Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bancassurance w I kw. 2022: ubezpieczenia majątkowe na zbliżonym poziomie co rok wcześniej, ubezpieczenia inwestycyjne nurkują

W I kw. bieżącego roku banki zebrały o 66 proc. mniej składki z ubezpieczeń inwestycyjnych w porównaniu do analogicznego kwartału rok wcześniej

W I kw. tego roku banki pozyskały dla ubezpieczycieli 1,34 mld zł składki, czyli o 19 proc. mniej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Za ten negatywny wynik odpowiada dział I, czyli ubezpieczenia na życie. Dział II (ubezpieczenia majątkowe) wypracował wynik na podobnym poziomie co w I kw. 2021 r.

Przeczytajcie także: Przegląd oferty ubezpieczeń w bankach

Składka z ubezpieczeń życiowych wyniosła 0,76 mld zł, czyli o prawie 30 proc. mniej w porównaniu do pierwszych trzech miesięcy 2021 r. Wynika to z drastycznego spadku przypisu z ubezpieczeń inwestycyjnych: zebrane w I kw. 2022 r. 0,2 mld zł to aż o 66 proc. mniej niż rok wcześniej. Natomiast składka z produktów ochronnych wzrosła o 17 proc. i wyniosła 0,56 mld zł.

Przeczytajcie także: Ubezpieczenia turystyczne przy kartach kredytowych

W ubezpieczeniach majątkowych banki zebrały 0,58 mld zł składki, czyli niemal tyle samo co rok wcześniej (wzrost o 1 proc.). Składka pozyskana przez banki stanowiła 4,5 proc. ogółu składki z działu II. Udział kanału bancassurance utrzymał się więc na zbliżonym poziomie w porównaniu do I kw. 2021 r. (spadek 0,2 p.p.).


Fot. freepik.com/mindandi

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies