Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Duńska apka Spiir dla klientów z Polski. Umożliwia agregację rachunków bankowych i zarządzanie wydatkami

Spiir posiada licencję na dostęp do otwartej bankowości, wydaną przez duński nadzór finansowy

Jak doniósł jeden z czytelników cashless.pl, duńska apka do agregowania kont i zarządzania wydatkami otwiera się na klientów znad Wisły. Sprawdziłam i rzeczywiście, polscy użytkownicy mogą już pobierać aplikację z serwisów Google Play oraz App Store i dodawać rachunki ze swoich banków.

Przeczytajcie także: W UK wystartował fintech Frost założony przez Polaków

Po zainstalowaniu apki użytkownicy z Polski dostają propozycję dodania kont z 12 instytucji, przy czym znaczono, że jest to usługa w wersji "beta". Do wyboru są: Alior, Millennium, Pekao, BNP Paribas, Getin, Śląski, mBank, PKO BP i Santander, a dodatkowo N26, PayPal i Revolut. Można też dodać konta z banków z szeregu innych krajów europejskich (przy czym tylko instytucje z krajów nordyckich, czyli macierzystego rynku Spiira, nie są oznaczone jako będące na etapie testów).

Aplikacja pobiera informacje z podanych rachunków o ponoszonych przez użytkownika wydatkach i automatycznie je kategoryzuje. Można w niej porównywać, jak wiele środków z portfela przeznaczanych jest na poszczególne typy wydatków w danym miesiącu, a także jak zmienia się to na przestrzeni czasu. Spiir ma też pomagać w oszczędzaniu. Proponuje użytkownikom wyzwania, w ramach których mają spróbować zmniejszyć wydatki w danej kategorii.

Przeczytajcie także: Powstaje nowa polska apka wykorzystująca open banking

Korzystanie z aplikacji jest darmowe. Spiir posiada licencję AISP (dostawcy informacji o rachunkach bankowych w ramach otwartej bankowości), udzieloną przez duński nadzór finansowy. We wrześniu 2021 r. udziały w startupie nabył Mastercard.

Spiir chwali się, że z jego usług korzysta ponad 400 tys. użytkowników. Czy uda mu się podbić serca Polaków? Z pewnością zadanie będzie miał niełatwe, bo na naszym rynku prawie wszystkie czołowe banki same udostępniają agregatory rachunków, o czym więcej przeczytacie w tekście: Agregacja kont, zlecanie przelewów, potwierdzanie dochodów. Które banki oferują usługi wykorzystujące otwartą bankowość.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies