Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
BIK przejmuje Digital Fingerprints. Rozwiązania polskiego fintechu mają być wykorzystane na rynku międzynarodowym

Wcześniej firma znajdowała się w portfolio mAkceleratora, funduszu mBanku

Biuro Informacji Kredytowej ogłosiło przejęcie polskiego fintechu Digital Fingerprints, tworzącego rozwiązania z zakresu biometrii behawioralnej. Wcześniej spółka znajdowała się w portfolio mAkceleratora, czyli funduszu mBanku, specjalizującego się w inwestycjach w firmy we wczesnej fazie rozwoju. Dzięki tej akwizycji BIK chce wzmocnić swój pakiet usług antyfraudowych.

Przeczytajcie także: Santander wprowadza podpis kwalifikowany od Asseco

Firma Digital Fingerprints powstała w 2017 roku, a jej założycielami byli Mateusz Chrobok, Sebastian Czarnota oraz Krzysztof Raczyński. Podmiot oferuje system bezpieczeństwa bazujący na biometrycznym profilu zachowania klientów, m.in. sposobie pisania na klawiaturze, korzystania z myszy komputerowej czy aplikacji mobilnej. Algorytmy do budowy profili opracowane zostały z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Model biometryczny potrafi wychwycić anomalie w zachowaniu użytkownika, co pozwala wykryć oszukańczą operację oraz ostrzec np. bank przed nieuprawnionym przelewem z konta albo złożeniem wniosku kredytowego.

Rozwiązanie nie angażuje użytkownika i nie wpływa na jego zachowania w danym serwisie czy aplikacji. Jednocześnie zapewnione jest ciągłe uwierzytelnianie, a wypracowany model behawioralny podlega systematycznemu uaktualnianiu. BIK dodaje, że biometria behawioralna jest uznana za metodę silnej autoryzacji klienta przez European Banking Authority. Banki, które skorzystają z tej technologii, nie muszą wdrażać innych mechanizmów autoryzacji.

Przeczytajcie także: PKO BP dodał do oferty Xiaomi Pay

Pod koniec 2018 roku rozwiązanie oferowane przez Digital Fingerprints wdrożono w mBanku, potem z testami usługi ruszył ING. BIK planuje włączyć tę technologię w swoją Platformę Biometrii Behawioralnej. Prezes Biura, Mariusz Cholewa, informuje, że będzie to pierwsza usługa, z którą instytucja planuje wyjść na rynek światowy. Warto przypomnieć, że w 2020 roku EU-Startups.com, portal internetowy zajmujących się sektorem startupów w Europie, umieścił Digital Fingerprints w zestawieniu 10 najbardziej obiecujących biznesów z segmentu cyberbezpieczeństwa.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies