Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Więcej płatności mobilnych w PKO BP. Bank dodał do oferty Xiaomi Pay

Niedawno instytucja udostępniła klientom inne rozwiązanie mobilne: SwatchPay

PKO BP poinformował, że jego klienci indywidualni i firmowi mogą już korzystać z płatności zbliżeniowych Xiaomi Pay. W tym celu powinni powiązać z usługą kartę debetową lub kredytową. W przypadku klientów korporacyjnych możliwe jest podpięcie karty obciążeniowej. Nowy sposób płatności jest oferowany przez PKO wyłącznie uzytkownikom kart z logo Mastercarda.

Przeczytajcie także: Santander wprowadza podpis kwalifikowany od Asseco

Z usługi mogą korzystać posiadacze opaski Mi Smart Band 6 NFC, ale też zegarków Xiaomi Watch S1 oraz Xiaomi Watch S1 Active. O tych urządzeniach więcej przeczytacie w tym tekście. Aby płacić za pomocą Xiaomi Pay, klient musi pobrać aplikację Mi Fitness, dostępną w języku polskim na urządzenia z systemem Android oraz iOS, a następnie dodać w niej kartę. Trzeba też ustalić sześciocyfrowy PIN, który trzeba będzie podawać raz na dobę. Przed samą płatnością klient powinien aktywować ekran urządzenia.

Przeczytajcie także: Bilety PKP Intercity kupicie w aplikacji mPay

Bank anonsował nową metodę płatności jeszcze pod koniec 2021 roku i zapowiadał wówczas, że pojawi się ona w ofercie w I kw. br. Klienci PKO BP mogą korzystać także z innych płatności mobilnych: Blika (również zbliżeniowo w przypadku smartfonów z Androidem), Apple Pay, Garmin Pay, SwatchPay oraz Google Pay. W tym ostatnim przypadku dotyczy to jednak wyłącznie klientów korporacyjnych i samorządowych.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies