Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Za bilety komunikacji miejskiej w Warszawie, Gdańsku i Łodzi można płacić zbliżeniowym Blikiem

Usługa jest już dostępna w kilku innych miastach, a niebawem ma się pojawić w Jaworznie oraz Włocławku

Mennica Polska, operator systemu do płatności za przejazdy komunikacją miejską, poinformowała, że pasażerowie w kilku miastach mogą już płacić za bilety zbliżeniowym Blikiem. Skorzystają z niego m.in. mieszkańcy i osoby podróżujące po Warszawie, Bydgoszczy, Gdańsku, Łodzi oraz Wrocławiu. Blik zadziała w ramach Open Payment System, ale też w tradycyjnych biletomatach.

Przeczytajcie także: Santander wprowadza podpis kwalifikowany od Asseco

O OPS mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl jeszcze w poprzedniej dekadzie. System ten pozwala uregulować należność za przejazdy zbliżeniowo – kartą lub urządzeniem mobilnym z uruchomionymi płatnościami mobilnymi. Znika przy tym konieczność drukowania papierowego biletu. W razie kontroli do czytnika trzeba przyłożyć telefon lub plastik, którym się płaciło. Wkrótce zbliżeniowym Blikiem w ramach OPS będzie można także zapłacić we Włocławku i Jaworznie.

Przeczytajcie także: Nowa aplikacja Biedronki już dostępna

Aby móc korzystać z tego rozwiązania, należy aktywować funkcję zbliżeniowego Blika w aplikacji bankowej. Po wybraniu biletu i przejściu do płatności, klient powinien przyłożyć odblokowany telefon do czytnika w biletomacie. Transakcja zostanie zatwierdzona – bez konieczności wpisywania jednorazowego kodu lub logowania się do apki bankowej. Trzeba pamiętać, że używany w takiej transakcji telefon musi posiadać moduł NFC. Jeżeli pasażer używa już Apple Pay lub Google Pay, to w ustawieniach powinien zmienić domyślny sposób płatności na Blika zbliżeniowego.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies