Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Klarna wpadła w turbulencje. Firma zwolni 10 proc. pracowników

Wcześniej pojawiły się informacje, że wycena spółki może spaść o jedną trzecią, z ok. 45 mld dolarów do 30 mld dolarów

Fintech Klarna przeprowadzi pokaźne zwolnienia – firma zamierza uszczuplić załogę o 10 proc., czyli o ok. 700 osób. Proces ten prawdopodobnie dotknie wszystkie oddziały szwedzkiego podmiotu. O sprawie informuje m.in. serwis techcrunch.com, który powołuje się na wiadomość rozesłaną do pracowników przez Sebastiana Siemiątkowskiego, prezesa i współzałożyciela Klarny.

Przeczytajcie także: Płatności odroczone od PKO BP

Szef fintechu nie wskazał na jeden powód wspomnianej decyzji. Napisał natomiast, że firma nie funkcjonuje w bańce, a świat bardzo się zmienił w ostatnich kwartałach. Rosja zaatakowała Ukrainę, na świecie rośnie inflacja, rynek akcji stał się niestabilny, zmieniły się nastroje konsumentów i prawdopodobnie wystąpi recesja.

Informacja o zwolnieniach w Klarnie pojawiła się zaledwie kilka dni po doniesieniach The Wall Street Journal, wskazujących na możliwą zmianę wyceny fintechu. Po kolejnej rundzie finansowania może ona nie tyle wzrosnąć z obecnych 45 mld dolarów do nawet 60 mld dolarów, jak wcześniej prognozowano, ale spaść do 30 mld dolarów.

Przeczytajcie także: Nowe ubezpieczenie w aplikacji Revoluta

Tymczasem firma chwali się też wzrostem biznesu. Niedawno ogłosiła, że współpracuje z 400 tys. sprzedawców, a z jej usług korzysta już 150 mln klientów. W związku z tym od 27 do 29 maja podmiot organizuje, także w Polsce, Dream Deal Days. Ma to być festiwal promocji i konkursów dla użytkowników usług Klarny. W tym czasie skorzystają oni nie tylko z odroczonych płatności, ale też np. unikalnych rabatów.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies