Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Na rynku pojawiła się nowa porównywarka. Sprawdzonapolisa.pl pomoże dobrać m.in. polisy życiowe czy NNW

W serwisie sprawdzonapolisa.pl będzie można kupić ubezpieczenia m.in. Generali, MetLife'u, Europy, Saltusa i Uniqi

Wystartowała nowa strona z porównywarką ubezpieczeń: sprawdzonapolisa.pl. Będzie oferować ubezpieczenia na życie, NNW, turystyczne oraz tzw. lifestyle’owe. W ostatniej z kategorii można znaleźć polisy zdrowotne, assistance domowe, assistance na drodze oraz ubezpieczenie na wypadek stłuczenia szybki w smartfonie.

Przeczytajcie także: Cachet pozyskuje finansowanie i ma plan rozwijać się w Polsce

W zakresie ubezpieczeń na życie sprawdzonapolisa.pl posiada pełnomocnictwa od Generali, Saltusa, Uniqi oraz Vienny Life. Z kolei w obszarze majątkowym dodatkowo współpracuje jeszcze z Europą, InterRiskiem, Wienerem czy Fortegrą. Twórcy porównywarki zapewniają, że przy tworzeniu oferty położyli nacisk na dobór wartościowych produktów. Szczególną uwagę poświęcono również narzędziom do analizy potrzeb klienta, dzięki czemu w zautomatyzowany sposób porównywarka ma pomagać dobierać ubezpieczenie nie tylko ze względu na cenę, ale przede wszystkim zakres oferowanej polisy.

Przeczytajcie także: Beesafe wyceni szkody w kilka minut na podstawie zdjęć

Porównywarka jest prowadzona przez gdyńską agencję Monda. Zarządzają nią Wojciech Sarat, Magdalena Komorowska oraz Bogdan Mazurek, posiadający doświadczenie na rynku ubezpieczeniowym zdobywane m.in. przy prowadzeniu agencji 4Life, a także w firmach takich jak Asist, Polfinance czy PKO Ubezpieczenia.

Okiem redaktora

Wygląda na to, że sprawdzonapolisa.pl obrała inną ścieżkę niż porównywarki funkcjonujące na rynku. Wśród tego typu podmiotów standardem jest bowiem opieranie swojej oferty na OC komunikacyjnym, które jest najbardziej popularnym ubezpieczeniem, a jednocześnie łatwym do porównywania ze względu na zróżnicowanie jedynie pod względem ceny. Na stronie nowej porównywarki nie ma tego typu polis. Są za to ubezpieczenia na życie, postrzegane zwykle jako szczególnie trudne do sprzedaży online. Ciekawa decyzja. 

Zestaw zaś dopełniają powszechne w porównywarkach travelki, dobrze już zadomowione w sprzedaży internetowej NNW oraz pakiety medyczne i assistance. Choć tutaj sprawdzonapolisa.pl jest raczej narzędziem do zakupu online polis poszczególnych ubezpieczycieli (Europy z ubezpieczeniami smartfona i assistance, czy Saltusa z produktem zdrowotnym), bo w tych produktach na razie nie oferuje porównania z propozycjami innych towarzystw. 

Nie wszystko też na razie działa, ale jest to zrozumiałe, jako że porównywarka nie komunikowała jeszcze oficjalnie swojego startu.

Ida Krzemińska-Albrycht

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies