Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Apple majstruje przy usłudze Cash. Nowym partnerem firmy jest Visa?

Apple Cash to wirtualna karta, której można używać m.in. do przesyłania pieniędzy innym użytkownikom urządzeń z iOS

W usłudze Apple Cash (wcześniej funkcjonowała pod nazwą Apple Pay Cash) prawdopodobnie zachodzą zmiany. Do niedawna była ona realizowana za pośrednictwem sieci płatniczej Discovery, ale obecnie grafiki udostępnione na stronie firmy technologicznej wskazują, że partnerem Apple jest Visa. O sprawie donosi m.in. serwis The Verge, który poprosił korporację z Cupertino o komentarz w tej sprawie, ale go nie otrzymał.

Przeczytajcie także: Getin ponownie obniża limity transakcyjne Blikiem

Apple Cash to wirtualna karta, której można używać m.in. do przesyłania pieniędzy innym użytkownikom sprzętu Apple. Odbywa się to w posty i szybki sposób za pośrednictwem komunikatora iMessage. Narzędzie pojawiło się na rynku w 2017 roku i można z niego korzystać na iPhonie, iPadzie oraz Apple Watch. Osoba, która otrzymała środki na kartę Apple Cash, może ich użyć np. do opłacenia zakupów z pomocą Apple Pay. Pieniądze można też przesłać na rachunek bankowy. Rozwiązanie jest darmowe.

Przeczytajcie także: Allegro testuje nowe warunki w usłudze Smart

Na razie nie wiadomo, co niesie ze sobą zmiana partnera, ale nie ulega wątpliwości, że Visa to organizacja o znacznie większym zasięgu. Tymczasem kilka tygodni temu pojawiły się doniesienia, z których wynika, że Apple ma pracować nad własnymi rozwiązaniami z zakresu procesowania płatności, by wykorzystać je w przyszłych produktach. W ten sposób firma miałaby się uniezależnić od niektórych podmiotów z rynku finansowego. Projekt nosi ponoć nazwę Breakout, a więcej na jego temat przeczytacie w tym tekście.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies