Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pomysł Getinu na fraudy. Bank obniża limity na transakcje Blikiem

Od dziś domyślne limity na transakcje bezgotówkowe w sklepach stacjonarnych i internetowych Blikiem wynoszą w Getinie 1000 zł

Kilka dni temu Getin poinformował klientów, że od dziś obniża domyślne limity na transakcje bezgotówkowe Blikiem do 1000 zł. Jeżeli ktoś miał wcześniej ustawiony limit wyższy – dziś został on automatycznie obniżony. Niemniej Getin podkreśla, że klienci wciąż mają możliwość samodzielnego podniesienia limitu na płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych do maksymalnie 10 tys. zł.

Przeczytajcie także: Getin obniża limit na wypłaty z bankomatów

Ostatnia decyzja Getinu odnośnie do limitów na transakcje Blikiem to reakcja na rosnące zjawisko fraudów finansowych. Tak przynajmniej wynika z komunikatu banku skierowanego do klientów. – Zaobserwowaliśmy, że na polskim rynku zwiększyła się liczba ataków z wykorzystaniem płatności Blik. Bezpieczeństwo państwa środków jest dla nas bardzo ważne, dlatego postanowiliśmy zmienić wartość limitów – pisze Getin wiadomości do użytkowników płatności mobilnych.

Przeczytajcie także: Getin ma problem z fraudami

Co ciekawe, w ostatnim czasie Getin już kilkakrotnie obniżał różne limity transakcyjne, za każdym razem tłumacząc to fraudami. Na przykład w listopadzie ubiegłego roku bank do 500 zł obniżył domyślny limit na wypłaty Blikiem gotówki z bankomatów. Z kolei w czerwcu 2020 r. instytucja obniżyła maksymalny limit wypłat gotówki z bankomatów Blikiem do 2,5 tys. z wcześniejszego ustalonego na poziomie 5 tys. zł. Natomiast w marcu 2021 roku Getin wprowadził limit w wysokości 4 tys. zł na przelewy internetowe typu pay by link.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies