Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Apple ma opracowywać projekt Breakout. Firma może chcieć dostarczać samodzielnie usługi finansowe

Korporacja z Doliny Krzemowej nie potwierdziła tych doniesień. Nie jest jednak tajemnicą, że mocno zależy jej na czerpaniu większych zysków z sektora usług

Korporacja Apple ma pracować nad własnymi rozwiązaniami z zakresu procesowania płatności, które wykorzysta w przyszłych produktach. W ten sposób firma uniezależniłaby się od podmiotów dostarczających jej takie narzędzia. Cały projekt nosi podobno nazwę Breakout, co można przetłumaczyć jako Ucieczkę. Donosi o tym serwis Bloomberg, który powołuje się na anonimowe źródła zaznajomione ze sprawą. Samo Apple odmówiło komentarza w tej kwestii.

Przeczytajcie także: Warta nawiązała współpracę z Campiri

Rozszerzenie kompetencji miałoby objąć m.in. przetwarzanie płatności, ocenę ryzyka kredytowego, analizę zagrożeń czy szeroko pojętą obsługę klienta. Kontrola nad tymi zagadnieniami umożliwiłaby Apple np. szybszą ekspansję międzynarodową – warto przypomnieć, że Apple Card wciąż jest produktem dostępnym wyłącznie w USA.

Projekt Breakout mógłby też finalnie pomóc w generowaniu większych przychodów z nowych segmentów rynku. Nie jest tajemnicą, że gigantowi z Cupertino zależy na rozwoju gałęzi usługowej, która pozwoliłaby zdywersyfikować biznes wciąż uzależniony od sprzedaży sprzętu. Apple po prostu zachęcałoby swoich klientów do częstszych i większych zakupów i pobierało od nich prowizje.

Przeczytajcie także: Furgonetka uruchamia Portmonetkę

Według doniesień Bloomberga, Apple mogłoby po raz pierwszy użyć własnych rozwiązań w usłudze z zakresu BNPL. Na temat Apple Pay Later głośno zrobiło się już w połowie 2021 roku. Mogliście wówczas przeczytać w serwisie cashless.pl, że osoby korzystające z płatności Apple Pay w sklepach stacjonarnych oraz internetowych zyskają możliwość rozłożenia rachunku na raty albo wydłużenia czasu spłaty zobowiązania.

W kontekście tych doniesień jeszcze ciekawiej brzmi informacja o niedawnym przejęciu przez Apple brytyjskiego fintechu Credit Kudos, wykorzystującego możliwości, jakie stwarza otwarta bankowość. Firma oferuje swoje usługi kredytodawcom i pomaga szybko ocenić zdolność kredytową klientów. Analiza danych dotyczących transakcji i zaciągniętych wcześniej kredytów wykonywana przez Credit Kudos pozwala m.in. ocenić ryzyko zawarcia umowy z osobą ubiegającą się o pożyczkę. Być może celem tej transakcji jest nie tylko chęć uruchomienia w Europie usługi Apple Card.

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies