Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
AKTUALIZACJA (OST. AKAPIT)
Credit Agricole podnosi opłaty i prowizje. Więcej trzeba będzie płacić m.in. za rachunki i karty

Credit Agricole zapowiedział, że nowy cennik wejdzie w życie 1 czerwca 2022 r., zmiany obejmą też posiadaczy kart kredytowych

Jak wynika z komunikatu banku, wprowadzanymi podwyżkami Credit Agricole chce, by klienci porzucili starsze pakiety kont i wybrali te z nowej oferty. Choć i w przypadku tej drugiej trzeba będzie spodziewać się podwyżek.

Klienci korzystający ze starszej oferty muszą przygotować się na wzrost opłat za kartę debetową, przelewy ekspresowe, rachunek walutowy czy za prowadzenie konta złotowego. Z kolei spośród czterech aktualnych opcji kont osobistych w Credit Agricole, zmiany mają objąć Konto dla Ciebie, czyli flagowy rachunek oferowany przez bank. W jego przypadku należy spodziewać się wzrostu opłat za prowadzenie, przelewy zlecane przez telefon oraz w placówce, a także wyższych prowizji przy wypłatach z bankomatów.

Przeczytajcie także: WPPAY. Kolejne narzędzie do obsługi płatności w sklepach internetowych

Należy spodziewać się też zmian w opłatach za przelew z rachunku karty kredytowej, nie ma jednak informacji, czy ta zmaleje, czy wzrośnie. Na pewno więcej trzeba będzie zapłacić za wyciąg papierowy.

Bank podkreśla, że nadal będzie można uniknąć niektórych należności, jak te za wypłaty z bankomatów, konto i kartę. Zgodnie z zasadami opłaty zostaną zniesione, jeżeli na konto trafi co najmniej 1000 zł miesięcznie, a klient wykona jedną transakcję Blikiem lub kartą. Darmowe pozostają przelewy przez internet i aplikację mobilną.

Przeczytajcie także: IT Card dla Ukraińców. Operator bankomatów rezygnuje z opłat

Credit Agricole sygnalizuje przy tym, że planuje obniżyć opłaty za niektóre usługi, jak np. korzystanie z abonamentów, a także znieść opłaty za wydanie dodatkowej karty.

Wszystkie te zmiany mają wejść w życie 1 czerwca 2022 roku, bank zapowiedział już, że do klientów trafią komunikaty z informacjami na ten temat. Nowych cenników na razie nie można znaleźć na stronie internetowej instytucji. Trzeba też dodać, że przy okazji zapowiedzi podwyżek Credit Agricole anonsował również wprowadzenie nowych regulaminów swoich usług.

AKTUALIZACJA

Po publikacji artykułu biuro prasowe Credit Agricole udostępniło szczegóły zmian. Dla przykładu, Konto dla Ciebie czekają podwyżki stawek za prowadzenie z 7 na 9 zł miesięcznie, korzystanie z subkonta walutowego z 2 na 4 zł miesięcznie, realizację przelewu eskpresowego w placówce z 17 do 20 zł, itd. Obniżone zostaną natomiast opłaty za niektóre usługi abonamentowe, np. za korzystanie z tokena z 9 na 7 zł. W przypadku karty kredytowej Visa Standard obsługa rachunku karty wzrośnie do 8 zł (z 4,9 zł), a wysłanie przelewu z rachunku karty objęte zostanie 6-proc. prowizją (wcześniej – 5 proc.), minimum 12,90 zł.

Szczegółowe dane dotyczące zmian w cennikach dla Konta dla Ciebie oraz rachunków wycofanych z oferty, można znaleźć tutaj.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies