Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mBank upraszcza zdalne otwieranie konta za pomocą swojej aplikacji. Skorzystają posiadacze e-dowodu

W aplikacji mBanku pojawiła się też możliwość łatwego wsparcia ofiar wojny w Ukrainie

mBank udostępnił kolejną opcję zdalnego zakładania konta. Jest ona skierowana do posiadaczy e-dowodu osobistego. Aby skorzystać z tego rozwiązania, wystarczy ściągnąć na telefon apkę banku. W kolejnym kroku trzeba w niej wybrać e-dowód jako źródło danych. Zostaną one odczytane automatycznie z dokumentu. Tym samym nie będzie konieczne udawanie się do placówki czy podpisywanie dodatkowych dokumentów w formie papierowej. Wcześniej posiadacze e-dowodów, aby zdalnie założyć konto w mBanku, musieli skorzystać z formularza na stronie internetowej i wykorzystać do autoryzacji aplikację eDO App.

Przeczytajcie także: PayPal i Facebook pod lupą UOKiK

E-dowód jest wydawany w Polsce od przeszło trzech lat. Dokument wyposażono w warstwę elektroniczną, czyli bezstykowy chip, w którego pamięci zapisane są m.in. dane identyfikacyjne posiadacza, w tym zdjęcie biometryczne. Dowód w tej formie pozwala np. podpisać dokument wysyłany elektronicznie do urzędu czy zalogować się do serwisów urzędowych.

Warto przypomnieć, że osoby, które nie posiadają jeszcze e-dowodu, również mogą założyć konto z pomocą telefonu. W lipcu 2020 roku mBank informował, że aktualizacja jego aplikacji umożliwia nowym klientom zakładanie i aktywację rachunku po weryfikacji tożsamości za pomocą zdjęcia dowodu osobistego i selfie. Taką umowę zatwierdza się kodem otrzymanym w wiadomości SMS. Osobom, które mają dowód osobisty wydany przed 4 marca 2019 roku, mBank zaleca skorzystanie właśnie z tego rozwiązania.

Przeczytajcie także: PZU na podstawie zdjęć wyceni szkody w aucie w kilka minut

Kolejną wartą odnotowania nowością od mBanku jest opcja łatwej wpłaty środków na rzecz Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej, które wspiera ofiary wojny w Ukrainie. Narzędzie to klienci znajdą w apce banku. Na razie dotyczy to wersji na urządzenia z iOS, ale niebawem pojawi się też zapewne aktualizacja dla sprzętu z Androidem.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies