Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
AKTUALIZACJA (OST. AKAPIT)
Mastercard i Visa dołączają do sankcji przeciwko Rosji

Już wcześniej informowano, że karty obu organizacji płatniczych wydane przez banki rosyjskie nie będą działać poza granicami tego kraju

Wczoraj późnym wieczorem firma Mastercard opublikowała oświadczenie, z którego wynika, że zablokowała obsługę części rosyjskich instytucji finansowych. Ma to oczywiście związek z sankcjami nałożonymi na Rosję putinowską po jej agresji na Ukrainę. Jak podaje Reuters, w podobnym oświadczeniu również Visa poinformowała, że podjęła działania w kierunku zapewnienia zgodności swojego serwisu z już zarządzonymi i ewentualnymi dalszymi sankcjami wymierzonymi w Rosję.

Przeczytajcie także: Apple Pay i Google Pay już nie działają w Rosji

Na razie nie wiadomo, co to oznacza w praktyce. Już bowiem wcześniej rosyjski bank centralny informował, że karty amerykańskich organizacji wydane przez rosyjskie banki nie będą działać w zagranicznych sklepach stacjonarnych oraz w sklepach internetowych, w których płatności obsługiwane są przez zagranicznych integratorów. Być może więc decyzje Mastercard i Visa oznaczają blokadę płatności ich kartami także na terenie Rosji. Dopytuję o to biura prasowe obu firm w Polsce i w razie otrzymania odpowiedzi zaktualizuję ten, bądź napiszę nowy tekst.

Przeczytajcie także: Polscy klienci chcą bojkotować Revoluta

Tymczasem, zgodnie z informacją centralnego banku Rosji, od kilku dni mieszkańcy tego kraju nie mogą już korzystać z płatności mobilnych takich jak Apple Pay i Google Pay. Decyzja operatorów tych portfeli cyfrowych może być szczególnie odczuwalna w Moskwie, która jest najbogatszym miastem w Rosji i z nowoczesnych rozwiązań płatniczych mogło korzystać szczególnie dużo mieszkańców tej aglomeracji. Więcej na ten temat w tekście Apple Pay i Google Pay już niedostępne dla klientów z Rosji. Ich karty płatnicze działają tylko w kraju.

AKTUALIZACJA

O tym, co w praktyce oznacza decyzja Mastercarda i Visy przeczytacie tutaj.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies