Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
AKTUALIZACJA
PZU, Ergo Hestia, Warta i Allianz z darmowym ubezpieczeniem granicznym dla zmotoryzowanych uchodźców z Ukrainy. Polisę można zawrzeć zdalnie

Darmowe 30-dniowe ubezpieczenie OC komunikacyjne jest dostępne u agentów ubezpieczycieli przy granicy oraz na infolinii Ergo Hestii oraz PZU (funkcjonujących również w jęz. ukraińskim)

PZU, Ergo Hestia, Warta i Allianz poinformowały, że za darmo obejmą ochroną w ramach OC komunikacyjnego obywateli Ukrainy uciekających przed wojną do Polski. Dokument ubezpieczenia mogą otrzymać od agentów tych firm działających przy granicy lub zdalnie, na wielojęzycznej infolinii Ergo Hestii, działającej pod numerem +48 58 766 34 04, lub PZU: +48 22 505 15 63.

Przeczytajcie także: Czym jest zielona karta i gdzie trzeba ją mieć?

Osoby, które wjeżdżają samochodem na ukraińskiej rejestracji do Polski, są zobowiązane do posiadania tzw. zielonej karty, czyli międzynarodowego certyfikatu ubezpieczeniowego, stanowiącego potwierdzenie ich polisy OC. Jeśli nie mają zielonej karty, po przekroczeniu granicy Polski potrzebują ubezpieczenia granicznego. Trzej czołowi polscy ubezpieczyciele komunikacyjni – PZU, Ergo Hestia i Warta – zdecydowali się zapewnić Ukraińcom to 30-dniowe ubezpieczenie za darmo. Z początkiem marca do akcji przystąpił także Allianz.

Przeczytajcie także: Atak Putina na Rosję a pieniądze

Dlaczego to ważne? Zapewne mało kto, uciekając przed grozą wojny, myśli o formalnościach związanych z ubezpieczeniem komunikacyjnym. A tymczasem wypadki komunikacyjne z udziałem uchodźców będą się zdarzać, tym bardziej że przybywający z Ukrainy kierowcy są zmęczeni, zestresowani i poruszają się po nieznanych sobie drogach. W takich warunkach tym łatwiej o kolizję. Tymczasem średnia szkoda z OC to koszt rzędu 8,5 tys. zł (według danych PIU za III kw. 2021 r.), a poważniejsze wypadki mogą pociągnąć za sobą nawet wielokrotnie większe zobowiązania finansowe. Jeśli jesteście w kontakcie z Ukraińcami, którzy wjeżdżają do Polski swoimi autami, przekażcie im tę informację.

Fot. freepik.com/karlyukav

KATEGORIA
PORADNIKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies