Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
IT Card nawiązał współpracę z SoftNet. Skorzystają klienci banków spółdzielczych

Banki wykorzystujące system SoftNet mogą w prosty sposób udostępnić klientom usługę wpłat gotówki w maszynach IT Card

Firma IT Card, znana m.in. jako operator terminali płatniczych działających pod marką Planet Pay czy sieci bankomatów Planet Cash, poinformowała, że nawiązała współpracę z SoftNet – dostawcą rozwiązań IT, z których korzystają banki spółdzielcze. W efekcie klienci tych ostatnich będą mogli wpłacać pieniądze w urządzeniach IT Card.

Przeczytajcie także: Żabka uruchomiła już 26 autonomicznych placówek

Banki, które posiadają system centralny SoftNet, mogą w prosty sposób udostępnić klientom usługę wpłat w całej sieci Planet Cash oraz we wszystkich recyklerach (bankomat z funkcją wpłat) obsługiwanych przez IT Card. Bankomat recyklujący sprawdza się w miejscach o dużym natężeniu operacji gotówkowych: wypłaca gotówkę, którą wcześniej wpłacili inni klienci. Minimalizuje to koszty ładowania i rozładowania kaset. IT Card informuje, że bank nie ponosi kosztów z tego tytułu, a uruchomienie tej usługi możliwe jest w ciągu doby, bo formalności ograniczono do minimum.

Przeczytajcie także: Operator Blika wprowadza nową opłatę systemową

Nowa usługa sprawia, że klienci różnych banków spółdzielczych mogą wpłacać gotówkę w dużej liczbie urządzeń obsługiwanych przez IT Card. Jednocześnie zaznaczono, że dostęp do bankomatów i wpłatomatów zyskuje na znaczeniu w czasie, gdy rośnie liczba bezgotówkowych oddziałów bankowych. Z danych zebranych przez serwis cashless.pl wynika, że na koniec września 2021 roku na polskim rynku działało ponad 650 oddziałów bezgotówkowych. Dla porównania we wrześniu 2020 roku analizowane przez cashless.pl banki miały 513 oddziałów bez tradycyjnej obsługi kasowej.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies