Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bezobsługowa Żabka startuje w klubie fitness. Firma chwali się, że uruchomiła już 26 autonomicznych placówek

Do zakupów w takim sklepie potrzebna jest jedynie karta, ale płatności realizowane są automatycznie

Żabka poinformowała o uruchomieniu bezobsługowego sklepu w klubie fitness Zdrofit Bemowo przy ul. Dywizjonu 303 w Warszawie. To pilotażowa współpraca Żabki z największą siecią klubów fitness w Polsce, należącą do Benefit Systems. Asortyment Żabki Nano liczy ok. 300 produktów, na ofertę składają się m.in. zdrowe przekąski, dania gotowe oraz napoje.

Przeczytajcie także: PKO BP wprowadza Google Pay

Sieć sklepów wyjaśnia, że do autoryzacji klientów w Żabce Nano potrzebna jest karta płatnicza, a system wdrożono we współpracy z firmą Adyen. Przed wejściem do placówki klient przykłada plastik do terminala, przy pierwszej wizycie konieczne będzie też podanie numeru telefonu (potwierdzenia zakupów będą dostarczane SMS-em). Drzwi otworzą się automatycznie. Następnie wystarczy zabrać z półki wybrane produkty i wyjść. Wykorzystany w sklepie system, na który składają się m.in. kamery i algorytmy, rozpozna wybrany towar, przygotuje rachunek i automatycznie sfinalizuje płatność.

Przeczytajcie także: Aplikacja Pacific trafiła do App Store

Z uwagi na ograniczenia pandemiczne w Żabce Nano może przebywać jedna osoba. Żabka chwali się, że Nano to największa sieć sklepów autonomicznych w Europie. Obecnie działa 26 takich placówek w sześciu polskich miastach. Pod koniec 2021 roku firma informowała o uruchomieniu bezobsługowego sklepu w piaseczyńskim Decathlonie. Spółka zapewniała wówczas, że dzięki specjalnej konstrukcji taką placówkę można uruchomić w krótkim czasie – w tym przypadku wystarczyła doba.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies