Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bezobsługowa Żabka startuje w klubie fitness. Firma chwali się, że uruchomiła już 26 autonomicznych placówek

Do zakupów w takim sklepie potrzebna jest jedynie karta, ale płatności realizowane są automatycznie

Żabka poinformowała o uruchomieniu bezobsługowego sklepu w klubie fitness Zdrofit Bemowo przy ul. Dywizjonu 303 w Warszawie. To pilotażowa współpraca Żabki z największą siecią klubów fitness w Polsce, należącą do Benefit Systems. Asortyment Żabki Nano liczy ok. 300 produktów, na ofertę składają się m.in. zdrowe przekąski, dania gotowe oraz napoje.

Przeczytajcie także: PKO BP wprowadza Google Pay

Sieć sklepów wyjaśnia, że do autoryzacji klientów w Żabce Nano potrzebna jest karta płatnicza, a system wdrożono we współpracy z firmą Adyen. Przed wejściem do placówki klient przykłada plastik do terminala, przy pierwszej wizycie konieczne będzie też podanie numeru telefonu (potwierdzenia zakupów będą dostarczane SMS-em). Drzwi otworzą się automatycznie. Następnie wystarczy zabrać z półki wybrane produkty i wyjść. Wykorzystany w sklepie system, na który składają się m.in. kamery i algorytmy, rozpozna wybrany towar, przygotuje rachunek i automatycznie sfinalizuje płatność.

Przeczytajcie także: Aplikacja Pacific trafiła do App Store

Z uwagi na ograniczenia pandemiczne w Żabce Nano może przebywać jedna osoba. Żabka chwali się, że Nano to największa sieć sklepów autonomicznych w Europie. Obecnie działa 26 takich placówek w sześciu polskich miastach. Pod koniec 2021 roku firma informowała o uruchomieniu bezobsługowego sklepu w piaseczyńskim Decathlonie. Spółka zapewniała wówczas, że dzięki specjalnej konstrukcji taką placówkę można uruchomić w krótkim czasie – w tym przypadku wystarczyła doba.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies