Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Europejska organizacja płatnicza ma problemy decyzyjne. Ogłoszenie listy banków zainteresowanych EPI przełożone na koniec marca

Jak na razie jedyną instytucją wywodzącą się z Polski, która ogłosiła chęć przystąpienia do EPI, jest PKO BP

Prace nad utworzeniem europejskiej organizacji płatniczej nie idą do końca zgodnie z planem. EPI Interim Company, operator przyszłego systemu płatności, poinformował, że niektórzy akcjonariusze potrzebują więcej czasu na decyzję o zaangażowaniu w EPI. W związku z tym lista banków oraz dostawców usług płatniczych, którzy założą spółkę holdingową EPI, zostanie ogłoszona dopiero pod koniec marca. Wcześniej zapowiadano, że stanie się to na przełomie stycznia i lutego.

Przeczytajcie także: Rozpoczynają się prace nad EPI

Jednocześnie podkreślono, że większość zainteresowanych banków i agentów rozliczeniowych z Belgii, Francji i Niemiec już potwierdziła chęć dalszego zaangażowania w budowę organizacji. A w oczekiwaniu na przekształcenie w spółkę holdingową EPI kontynuuje prace nad rozwojem swoich przyszłych produktów i przygotowuje się do ich wprowadzenia na rynek europejski.

Przeczytajcie także: PKO przystępuje do Europejskiej Inicjatywy Płatniczej

Przypomnę, że EPI (European Payment Initiative) to projekt, którego celem jest utworzenie nowej organizacji płatniczej. Europejski system płatniczy ma zaoferować klientom banków płatności kartami w sklepach stacjonarnych i online, portfel cyfrowy, przelewy natychmiastowe, wypłaty gotówki oraz przekazy typu P2P (pomiędzy użytkownikami). Wśród inicjatorów projektu znalazły się duże, europejskie banki, takie jak ING, Santander, BNP Paribas czy Credit Agricole, obecne i na polskim rynku. Natomiast na razie jedyną instytucją wywodzącą się z Polski, która ogłosiła chęć uczestnictwa w EPI, jest PKO BP.

Fot. freepik.com/rawpixel

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies