Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rok 2021 oczami Hitachi

Do projektów zrealizowanych z sukcesem w minionym roku Hitachi zaliczyło m.in. wdrożenie cyfrowego trwałego nośnika w wersji 2.0

Polski oddział Hitachi Europe przygotował film podsumowujący działania spółki w ubiegłym roku. Wśród projektów, które uznano za zrealizowane z sukcesem, wymieniono m.in. wdrożenie wspólnie z KIR systemu trwałego nośnika w wersji 2.0. Z rozwiązania korzysta największy bank w Polsce, czyli PKO BP.

Przeczytajcie także: Hitachi rozmawia z bankami o telemedycynie

Przypomnę, że zgodnie z wymogami Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów banki powinny wysyłać klientom ważne dokumenty takie jak np. umowy czy nowe cenniki na tzw. trwałym nośniku. Powinien on gwarantować brak możliwości zmiany treści dokumentów przez jedną ze stron oraz dostęp do nich także po zakończeniu relacji klienta z danym bankiem.

Przeczytajcie także: Czy banki postawią na usługi dodane?

Cyfrowy, trwały nośnik w wersji 2.0, przygotowany przez Hitachi i KIR, wykorzystuje zalety macierzy WORM (rodzaj serwera, który gwarantuje niezmienność raz umieszczonego na nim pliku) oraz technologii blockchain. Cyfrowy trwały nośnik Hitachi może być stosowany nie tylko przez banki i inne instytucje finansowe, ale i np. przez firmy z sektora e-commerce. Hitachi chwali się, że rozwiązanie to postanowiło wdrożyć już ponad 60 banków spółdzielczych z grupy SGB. Poniżej można obejrzeć cały film podsumowujący miniony rok w firmie Hitachi.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: HITACHI

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies