Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Shoper nawiązał współpracę z Brutto. Sklepy internetowe mogą pożyczyć do 100 tys. zł

Operator platformy dla sklepów online zostal wcześniej partnerem firmy Uncapped, która również udziela pożyczek

Spółka Shoper, operator platformy do prowadzenia sklepów internetowych, udostępni swoim klientom nową usługę – pożyczkę dostępną całkowicie online. To efekt współpracy z fintechem Brutto, należącym do grupy kapitałowej PragmaGo i specjalizującym się w finansowaniu faktur dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Przeczytajcie także: Wartość gotówki w obiegu przekroczyła już 355 mld zł

Shoper wyjaśnia, że decyzja o udzieleniu pożyczki właścicielowi sklepu w ramach finansowania Brutto, podejmowana jest na podstawie jego historii sprzedaży na platformie. Im wyższe są obroty, tym większe może być przyznane finansowanie. W ten sposób sprzedawca może pozyskać do 100 tys. zł. Spłatę zobowiązania rozkłada się na maksymalnie 12 miesięcy. Oferta skierowana jest zarówno do jednoosobowych działalności, jak i spółek. Na co można przeznaczyć te pieniądze? Shoper informuje, że na szeroko pojęty rozwój i wymienia inwestycje w marketing, wyposażenie, opłatę magazynów, zakup większej liczby towarów czy rozszerzenie oferty produktowej.

Przeczytajcie także: Bankowość internetowa ING Business z nową stroną logowania

Co ciekawe, zaledwie kilka dni temu spółka Shoper informowała o nawiązaniu współpracy z firmą Uncapped. W efekcie sklepy korzystające z platformy mogą się ubiegać o szybkie pożyczki do kwoty nawet 5 mln euro. Te środki mogą być przeznaczone na zakup towarów, ale też pozyskiwanie nowych klientów czy zwiększenie zatrudnienia. Cały proces ubiegania się o środki finansowe odbywa się online lub telefonicznie. Decyzja o przyznaniu pożyczki wydawana jest zazwyczaj w ciągu 24 godzin.

Przed niespełna rokiem Shoper informował o partnerstwie z innym fintechem – PayPo. W efekcie kilkanaście tysięcy sklepów, wykorzystujących oprogramowanie platformy e-commerce, zyskało dostęp do odroczonych płatności.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies