Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Spore zmiany w branży ekspresowych dostaw. Delivery Hero stanie się większościowym udziałowcem Glovo

Marka Glovo nie zniknie, platforma ma być rozwijana przez dotychczasowy zespół, którym pokierują założyciele startupu

Koniec roku 2021 przyniósł doniesienia o dużej transakcji na rynku tzw. szybkich dostaw. Niemiecki gigant z tego sektora, Delivery Hero, poinformował o podpisaniu umowy z częścią akcjonariuszy Glovo. W efekcie stanie się większościowym udziałowcem hiszpańskiej spółki założonej w połowie poprzedniej dekady. Transakcja ma zostać zamknięta w drugim kwartale br., wymaga to uzyskania zgód regulatorów rynku.

Przeczytajcie także: DNB po raz kolejny przedłuża program umorzeń kredytów

Firma Delivery Hero, która powstała na początku poprzedniej dekady, jest już udziałowcem w Glovo i posiada około 44 proc. akcji tego startupu. W wyniku wymiany akcji obu przedsiębiorstw, stanie się właścicielem kolejnych 40 proc. udziałów. Marka Glovo nie zniknie z rynku, strony zapewniają, że będzie ją rozwijał ten sam zespół, którym pokierują dotychczasowi decydenci.

Glovo to przede wszystkim platforma łącząca klientów z kurierami i przedsiębiorstwami – z jej pomocą można zamówić produkty ze sklepów, restauracji czy aptek. Firma oferuje usługi w 25 krajach i ponad 1,3 tys. miast. Z kolei Delivery Hero działa na około 50 rynkach. Kilka lat temu spółka zadebiutowała na giełdzie, a w ubiegłym roku trafiła do indeksu DAX, w którym znajdują się największe przedsiębiorstwa. Spory wpływ miała na to pandemia i popyt na usługi dostaw.

Przeczytajcie także: Żabka Nano uruchomiona w piaseczyńskim Decathlonie

Jesienią ubiegłego roku głośno zrobiło się o innej inwestycji Delivery Hero – firma wzięła udział w kolejnej rundzie finansowania startupu Gorillas Technologies, również wywodzącego się z Niemiec i działającego na rynku szybkich dostaw. To szybko rosnąca branża z dużym potencjałem, ale już teraz charakteryzuje ją ogromna konkurencja. W Polsce o portfele klientów walczą m.in. Jokr, Bolt czy GetnowX. Swój pomysł na ten biznes mają także InPost oraz Żabka.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies