Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejny fintech ze wsparciem dla Google Pay w Polsce. Do listy dodano Weststein

Firma Weststein oferuje konto z kartą prepaid Mastercarda oraz aplikacją mobilną

Google rozszerzył listę instytucji ze wsparciem dla płatności Google Pay w Polsce. Pojawił się na niej fintech Weststein z przedpłaconą kartą Mastercard. Firma z siedzibą w łotewskiej Rydze informuje na swojej stronie, że oferuje usługi we współpracy ze spółką Prepaid Financial Services. Podmiot ten wydaje karty na podstawie licencji udzielonej przez Mastercarda i jest regulowany jako emitent pieniądza elektronicznego przez Centralny Bank Irlandii.

Przeczytajcie także: Oto lista "pay"-ów, oferowanych przez banki z Polski

Weststein oferuje przede wszystkim konto osobiste z nr IBAN, które, wedle zapewnień firmy, zakłada się w kilka minut. Rachunek można doładowywać z pomocą przelewów SEPA i SWIFT lub przelewem z innej karty Weststein. Zarządzać nim można z pomocą serwisu internetowego oraz aplikacji mobilnej (dostępna zarówno na urządzenia z Androidem, jak i Apple).

Przedpłaconej karty Weststein można używać w sklepach internetowych oraz stacjonarnych, także zbliżeniowo. Instrument umożliwia też wypłacanie środków z bankomatów i jest dostępny w tradycyjnej, plastikowej formie albo jako karta wirtualna. W tym drugim przypadku klient powinien ją otrzymać w ciągu kilku minut od rejestracji konta. Na plastik trzeba poczekać do 10 dni roboczych, a koszt jego uzyskania wynosi pięć euro.

Przeczytajcie także: BPS wprowadził nowy serwis informacyjny

Z cennika wynika także, że opłata miesięczna za usługi fintechu to dwa euro. Opłata za przychodzący i wychodzący przelew SEPA wynoi 0,5 proc. wartości transakcji (maksymalnie trzy euro). Z kolei za wypłatę z bankomatu w krajach strefy euro płaci się 2 proc. od transakcji.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies