Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rok temu uruchomiono Sandbox Blockchain. Z platformy testowej korzystają nie tylko polskie firmy

W gronie podmiotów odpowiedzialnych za ten projekt znaleźć można KIR, IBM, Chmurę Krajową czy PKO BP

KIR przypomniał, że w listopadzie 2020 roku uruchomiono Sandbox Blockchain, czyli piaskownicę biznesowo-technologiczną, która służy przedsiębiorcom do bezpłatnego testowania pomysłów opartych na blockchainie. Projekt ów ma popularyzować wiedzę o tej technologii oraz upowszechniać jej stosowanie – np. poprzez uproszczenie i przyspieszenie ścieżki wdrożeniowej sprawdzanych pomysłów.

Przeczytajcie także: Revolut wydał kolejną kartę dla kolekcjonerów

Sandbox Blockchain to inicjatywa grupy partnerów, z których każdy pełni określoną funkcję. KIR, IBM i Chmura Krajowa odpowiadają za kwestie technologiczne, a PKO BP działa w roli akceleratora. Z kolei Fundacja FinTech Poland i KNF wspierają projekt w kwestiach związanych z regulacjami i otoczeniem prawnym. Funkcję koordynatora pełni Fundacja KIR na rzecz Rozwoju Cyfryzacji Cyberium.

Przeczytajcie także: Allegro Biznes nawiązuje współpracę z Marketplanet

Kilka miesięcy temu zakończono pierwszy etap naboru do udziału w projekcie. Zgłosiły się do niego podmioty nie tylko z Polski, ale też z Hiszpanii, Izraela czy Finlandii. Opracowują one rozwiązania z zakresu usług finansowych, bezpieczeństwa danych, rozliczeń na rynku energii oraz tokenizacji nieruchomości. Podmioty dopracowują biznesową stronę swoich pomysłów, a także przygotowują się do etapu komercjalizacji oraz promocji. Przykładem jest Guarantizzy – dostawca rozwiązań w zakresie obsługi gwarancji bankowych i ubezpieczeniowych. Dzięki wykorzystaniu kryptografii i algorytmów, zapewnia on wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony danych klientów.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies