Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro Biznes nawiązuje współpracę z Marketplanet. Chce ułatwić klientom firmowym robienie zakupów

Sprzedawcy Allegro będą dostępni na platformie Marketplanet

Allegro Biznes będzie realizować projekt dla firm we współpracy z Marketplanet – spółką tworzącą rozwiązania e-commerce dla sektora B2B. Podmioty uruchamiają pilotażowy program, który ma ułatwić robienie zakupów firmowych osobom odpowiedzianym za to zadanie w korporacjach i dużych przedsiębiorstwach.

Przeczytajcie także: Revolut wydał kolejną kartę dla kolekcjonerów

Marketplanet działa na rynku od dwóch dekad. Firma tworzy i wdraża rozwiązania informatyczne dla rynku B2B. Platforma OnePlace służy zarówno do zakupów, jak i tworzenia oraz utrzymywania relacji biznesowych. Firmy mogą tam pozyskiwać klientów (i szukać dostawców), zawierać umowy, rozliczać płatności. Z jej rozwiązań korzystają duże podmioty, w tym Orange Polska, Tauron, Santander czy KGHM.

Teraz podmioty korzystające w rozwiązania Marketplanet będą mogły robić zakupy firmowe bezpośrednio u sprzedawców Allegro. Nowi partnerzy zapewniają, że ich współpraca zapewnia dostęp do największego katalogu towarów w Polsce. Firmy mogą uporządkować swoje systemy zakupowe i kontrolować w pełni elektronicznie procesy zamówień, obiegu dokumentów i faktur. Prezes Marketplanet Piotr Matysik wyjaśnił w komunikacie, że nowe rozwiązania pozwolą ich klientom kupować w sposób łatwy, przypominający doświadczenia z życia prywatnego, ale jednocześnie zachowane zostaną zasady korporacyjne, m.in. z zakresie przepływu dokumentacji.

Przeczytajcie także: Epayblock stracił licencję instytucji pieniądza elektronicznego

Platforma Allegro Biznes wystartowała na początku tego roku. Spółka podawała wówczas, że to największa oferta business-to-business (B2B) na polskim rynku: blisko 120 mln ofert z cennikami netto od ok. 100 tys. sprzedawców. Dla niemal 30 mln pozycji dostępne są elastyczne metody płatności. W połowie listopada wprowadzono zmiany w zakresie usług odraczania płatności – taka opcja pojawia się automatycznie w każdej ofercie wystawionej z konta firmowego, jeśli siedziba sprzedającej firmy znajduje się w Polsce i rozlicza się ona z Allegro za pomocą polskiego rachunku bankowego.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies