Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Koniec naboru do Piaskownicy Blockchain KIR-u. W programie weźmie udział 19 firm

Reprezentują one branżę finansową, ale też handel czy energetykę i pochodzą z kilku krajów

KIR poinformował, że zakończono nabór kandydatów do pierwszej edycji programu Sandbox Blockchain, czyli piaskownicy biznesowo-technologicznej umożliwiającej testowanie rozwiązań wykorzystujących blockchain. Swoje pomysły będą w najbliższym czasie testować startupy z Polski, ale też z Izraela, Rosji, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Hiszpanii i Irlandii. Łącznie jest ich 19. Podmioty te to spółki zajmujące się energetyką, logistyką, sprzedażą, dostawcy rozwiązań z zakresu bezpiecznego obiegu dokumentów i poufnej komunikacji, firmy związane z obsługą sektora bankowego, a także oferujące usługi i systemy IT dla firm.

Przeczytajcie także: Startuje kolejna Blikomania

Na temat platformy mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl pod koniec ubiegłego roku. Twórcy tłumaczyli wówczas, że jej podstawowym celem jest popularyzacja szeregu technologii oraz wsparcie startupów, które będą mogły działać w zamkniętym, bezpiecznym środowisku. Za darmo przetestują one produkty i usługi, nim te wejdą na rynek. To szansa na zapoznanie się z najnowszymi technologiami pod okiem specjalistów z wielu dziedzin. Młode firmy będą wspierane w dopracowywaniu biznesowej strony pomysłów i ich ewentualnej komercjalizacji oraz promocji. Wszystko ma się odbywać w zgodzie z wymogami polskiego prawa.

Fazę testów rozpoczęły już dwa podmioty. Pierwszy z nich, Guarantizzy, precyzuje, że jego celem jest udostępnienie firmom kompleksowego i sprawnego narzędzia do obsługi gwarancji bankowych i ubezpieczeniowych, zapewniając przy tym najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz wiarygodności. Z kolei Anchor Software to poznańska firma specjalizująca się w technologii blockchain wykorzystywanej w sektorze finansowym.

Przeczytajcie także: Duński fintech Aiia rozszerzył działalność na Polskę

Piaskownica Blockchain to projekt współtworzony przez KIR, PKO BP, IBM, Chmurę Krajową, KNF, fundację Fintech Poland oraz fundację KIR na rzecz Rozwoju Cyfryzacji Cyberium. Każdy z tych podmiotów odpowiada za inny aspekt funkcjonowania platformy, a jej twórcy podkreślają, że firmy biorące udział w testach skorzystają ze wsparcia w zakresie regulacji w obszarze usług finansowych. Spełnienie rygorystycznych wymogów prawnych ma sprawić, że nowymi produktami zainteresują się duże podmioty z rynku krajowego i międzynarodowego, a czas od pojawienia się pomysłu do jego wdrożenia ulegnie skróceniu.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies