Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Miliard złotych w depozytach i 20 tys. klientów. Aion Bank po trzech miesiącach w Polsce

Aion Bank chwali się, że z jego oferty, głównie dzięki korzystnie oprocentowanym depozytom, skorzystało już 20 tys. klientów

Nieco ponad trzy miesiące od rozpoczęcia świadczenia usług na polskim rynku Aion Bank postanowił upublicznić kolejne dane dotyczące liczby pozyskanych klientów oraz zebranych depozytów. Instytucja chwali się, że z jej usług korzysta już 20 tys. osób w Polsce. Ci klienci powierzyli bankowi miliard złotych. Na początku września bank informował, że pozyskał 10 tys. klientów, którzy zdeponowali na kontach pół milarda złotych.

Przeczytajcie także: Aion Bank chwali się pierwszymi sukcesami

Aion uważa, że kwota depozytów odzwierciedla głównie zainteresowanie jego ofertą oprocentowanych kont. Jeszcze przed podwyżkami stóp przez Radę Polityki Pieniężnej oprocentowanie rzędu 1,2 proc. było jednym z korzystniejszych na rynku. Szczególnie, jeśli wziąć pod uwagę, że bank nie wprowadził żadnych dolnych czy górnych limitów kwotowych.

– Nasze wyniki pokazują, że Polacy poszukują sposobu na walkę z rosnącą inflacją. Korzystając z wysokiego oprocentowania, na rachunkach oszczędnościowych zdeponowali w sumie miliard złotych – podkreśla Karol Sadaj, szef Aion Banku w Polsce.

Przeczytajcie także: Aion Bank wprowadza pożyczki

Klienci Aiona mają także do dyspozycji narzędzia inwestycyjne. Bank ujawnia, że przeciętna wartość portfela w ich przypadku wynosi ponad 5 tys. euro.

Warto przypomnieć, że na początku października 2021 r. Aion Bank podpisał umowę, na mocy której będzie skupował transze wierzytelności konsumenckich od Allegro Pay. W ramach dwuletniej umowy strony uzgodniły sześciomiesięczny, odnawialny limit w wysokości do 500 mln zł.

Bank zapowiadał też nowe usługi, w tym na przykład konta dla biznesu. O tym, na jakich warunkach instytucja mogłaby obsługiwać mniejszych przedsiębiorców w Polsce, pisałem w artykule Aion Bank przygotowuje konta dla firm. Będą usługi księgowe i kasy fiskalne od Elzabu.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies