Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Aion Bank przygotowuje konta dla firm. Będą usługi księgowe i kasy fiskalne od Elzabu

Aion Bank na początku października zaoferuje firmom trzy plany taryfowe. W najdroższym umieszczono darmowe nielimitowane przelewy krajowe, SEPA, SEPA Instant oraz SWIFT

Aion Bank od ponad miesiąca obsługuje klientów indywidualnych w Polsce. O jego wynikach po 30 dniach działalności pisałem w tekście Aion Bank chwali się pierwszymi sukcesami. Oprocentowane konta założyło 10 tys. Polaków. Jednak klienci firmowi mogą jedynie wpisać się na listę oczekujących na stronie internetowej banku. Instytucja zapewnia ich, że zostaną poinformowani jako pierwsi, gdy będzie gotowa ze swoją ofertą dla biznesu. A stanie się to już niedługo. Jak dowiedziałem się nieoficjalnie, bank zamierza uruchomić te usługi na początku października, zaraz po zakończeniu trwających właśnie testów.

Przeczytajcie także: Aion Bank wprowadza pożyczki

Serwis cashless.pl poznał szczegóły przygotowywanej oferty dla firm. Z regulaminu usług, do którego dotarliśmy, wynika, że Aion Bank zaproponuje klientom biznesowym trzy plany taryfowe, nazywane roboczo "członkostwo zero" (darmowe), "członkostwo Light" (29,99 zł) oraz "członkostwo All inclusive" (149,99 zł). Regulamin jest oznaczony jako dokument przygotowany we współpracy z Elzabem. Może zatem dotyczyć tylko tych firm, które zdecydują się otworzyć konto, by otrzymać na korzystniejszych warunkach kasę fiskalną tej firmy. Wysokość opłat może też być inna (domyślam się, że będzie trochę taniej) w chwili startu usługi.

Jak czytam w projekcie regulaminu, w ramach darmowego konta firmowego Aion zaproponuje rachunek podstawowy w jednej z wybranych walut, kredyty ratalne i w rachunku bieżącym, w tym kredyt na zakup kasy fiskalnej od Elzabu. W koncie Light dodatkowo pojawia się np. oprocentowany rachunek rozliczeniowy oraz "podstawowe narzędzia biznesowe Business Max ograniczone do możliwości zawarcia umowy zakupu kasy fiskalnej od Elzab i zarządzania nią". Z kolei usługi All Inclusive obejmują̨ dodatkowe rachunki bieżące w wielu walutach i wszystkie narzędzia biznesowe Business Max. To funkcje Max Accounting i Aion Ochrona Online, czyli usługi ułatwiające kontrolę nad finansami firmy i dbanie o bezpieczeństwo IT na urządzeniach klienta.

Przeczytajcie także: Darmowe konto i atrakcyjnie oprocentowane oszczędności

Konta w planie All Inclusive można będzie prowadzić w: złotych polskich, euro, frankach szwajcarskich, dolarach amerykańskich i funtach szterlingach. Klient będzie mógł otworzyć́ maksymalnie trzy rachunki bieżące w każdej z walut.

Bank zapewni też oczywiście rachunek VAT. Na uwagę zasługuje tutaj usługa Aion VAT. To funkcjonalność́ umożliwiająca estymację należnego do zapłacenia podatku VAT, obliczonego na podstawie transakcji dokonywanych na rachunku, wystawionych faktur VAT oraz poniesionych kosztów.

Aion Bank we współpracy z firmą CashDirector zaproponuje też usługę ułatwiającą wystawianie faktur oraz monitorowanie ich opłacania przez kontrahentów.

Z projektu regulaminu dla klientów firmowych wynika także, że w przypadku płatnych planów za większość usług dodatkowych klient nie płaci. Koszty pojawiają się w planie darmowym. Za przelew krajowy bank zamierza pobierać 2 zł, za przelew SEPA 5 zł, za natychmiastowy przelew SEPA Instant 50 zł, a za SWIFT 100 zł. Ci klienci Aion Banku zapłacą też 2 proc. prowizji za wypłatę z bankomatu powyżej kwoty 5 tys. zł miesięcznie oraz 29 zł za wysłanie lub wymianę karty debetowej. Zamówienie karty przesyłką ekspresową oznacza koszt 100 zł.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies