Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PZU wprowadza płatności abonamentowe za ubezpieczenia. Za wszystkie swoje polisy będzie można płacić jednym przelewem w miesiącu

Z płatności abonamentowych mogą skorzystać klienci indywidualni, którzy kupią ubezpieczenie komunikacyjne, mieszkaniowe, zdrowotne, NNW, szkolne lub OC w życiu prywatnym

PZU poinformowało o wprowadzeniu nowego systemu płatności za ubezpieczenia majątkowe. W ramach abonamentu składka rozkładana jest na 12 rat. Jeśli klient ma kilka polis zawartych w PZU, to wszystkie opłaci jednym wspólnym przelewem w miesiącu.

Przeczytajcie także: Polski insurtech Tensorflight z finansowaniem

Z płatności abonamentowych mogą skorzystać klienci indywidualni, którzy kupią ubezpieczenie: PZU Auto, PZU Dom, PZU Plan na Zdrowie, PZU NNW, PZU Edukacja, OC w życiu prywatnym. Natomiast w przyszłości PZU planuje rozszerzyć ofertę o kolejne produkty.

Swoją miesięczną płatność klienci mogą uregulować tradycyjnym lub szybkim przelewem, Blikiem, a także kartą. PZU liczy, że nowe rozwiązanie będzie nie tylko wygodne dla klientów, lecz także umożliwi zakup dodatkowych polis tym klientom, którzy nie mogliby sobie pozwolić na jednorazowe wydanie większej kwoty.

Przeczytajcie także: PZU nawiązało współpracę z insurtechem Cachet

PZU jest pierwszym ubezpieczycielem, który wprowadza płatności abonamentowe dla szerokiego zestawu swoich produktów majątkowych. Dotychczas standardowa oferta ubezpieczycieli zakładała co najwyżej rozłożenie składki na dwie lub kilka rat. Z kolei z płatności miesięcznych klienci ubezpieczycieli mogli skorzystać, jeśli zdecydowali się na usługi takich pośredników jak Bacca czy HiPRO. A w kwietniu swoją ofertę 10 nieoprocentowanych rat wprowadziła także porównywarka Rankomat.

Fot. freepik.com/osaba

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies