Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Aplikacja Alior Mobile dostępna już dla wszystkich smartfonów Huawei. Bank zintegrował ją z HMS

Użytkownicy starszych urządzeń marki Huawei mogli korzystać z aplikacji Aliora od grudnia 2020 roku

Alior poinformował o integracji swojej aplikacji mobilnej z Huawei Mobile Services (HMS). Dzięki temu z Alior Mobile można korzystać także na najnowszych urządzeniach chińskiej korporacji technologicznej (to m.in. składany model Mate Xs czy smartfony z serii Mate 40). Użytkownicy apki mogą zarządzać swoimi finansami, realizować przelewy (także na numer telefonu), płacić Blikiem, ale też płacić za parkowanie i przejazd autostradą albo kupować bilety komunikacji miejskiej.

Przeczytajcie także: Wojciech Sobieraj nie jest już prezesem Aion Banku

Jeszcze pod koniec ubiegłego roku w AppGallery, czyli markecie przeznaczonym dla użytkowników smartfonów marki Huawei, pojawiła się aplikacja Aliora zintegrowana z Google Mobile Services. W efekcie mogli z niej korzystać posiadacze starszych urządzeń chińskie firmy. Zapowiedziano wówczas, że "wkrótce" pojawi się apka Aliora dla Huawei Mobile Service. Wkrótce trochę się przeciągnęło, ale produkt w końcu trafił na rynek.

Przy okazji komunikatu Alior pochwalił się, że na koniec drugiego kwartału 2021 roku z jego aplikacji korzystało 671 tys. użytkowników. W porównaniu z analogicznym okresem 2020 roku oznacza to wzrost o 23 proc.

Przeczytajcie także: UOKiK uruchamia kalkulator zmiany oprocentowania

W sklepie Huawei AppGallery globalnie znaleźć można ponad 141 tys. aplikacji zintegrowanych z HMS. Chińska firma przekonuje, że każdego miesiąca z marketu korzysta ponad 550 mln użytkowników. W skład HMS wchodzą też inne usługi, w tym chmura i przeglądarka.

Użytkownicy AppGallery mogą już pobrać ponad 1 tys. aplikacji przeznaczonych na polski rynek. Z sektora bankowego w tym gronie znaleźć można apki Credit Agricole, mBanku, Millennium, Pekao, PKO BP, Nest Banku, Getin Noble Banku. Swoje rozwiązania na platformie umieścili też operatorzy różnych usług, wśród nich SkyCash, Inpost, eDO App, moBiLET, Autopay czy Jakdojade.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies