Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wojciech Sobieraj nie jest już prezesem Aion Banku. Jego miejsce zajął Wojciech Sass

Wojciech Sobieraj pozostanie w radzie nadzorczej Aion Banku, ale skupi się na rozwoju spółki Vodeno

Wojciech Sobieraj, założyciel i dotychczasowy prezes Aion Banku, objął stanowisko szefa Vodeno. To spółka z tej samej grupy kapitałowej, dostarczająca rozwiązania typu BaaS (z angielskiego Banking as a Service). W praktyce oznacza to, że firma oferuje między innymi narzędzia bankowości cyfrowej tym organizacjom, które są na zbyt wczesnych etapie, by wypracować samodzielne systemy do obsługi kont, transakcji czy kart. Jak wynika z informacji cashless.pl, Wojciecha Sobieraja na fotelu prezesa kilka tygodni temu zastąpił jego bliski współpracownik oraz drugi z założycieli Aion Banku, Wojciech Sass. Dotychczas był dyrektorem komitetu wykonawczego banku.

Przeczytajcie także: Aion Bank przygotowuje konta dla firm

Wojciech Sass to postać dobrze znana w świecie polskich finansów. Zajmował kierownicze stanowiska w takich instytucjach jak Nationale-Nederlanden, BNP Paribas czy Boston Consulting Group. Jest absolwentem AGH w Krakowie oraz London Business School.

Z kolei Wojciech Sobieraj to jeden z najbardziej znanych na polskim rynku managerów bankowych. Był jednym ze współzałożycieli i wieloletnim prezesem Aliora. Odszedł z niego w połowie 2017 r. Wcześniej kontrolny pakiet akcji instytucji przejęło państwowe PZU.

Przeczytajcie także: Aion Bank chwali się pierwszymi sukcesami

Vodeno jest natomiast partnerem technologicznym Aion Banku. Dostarcza mu system obsługujący procesy transakcyjne i konta. Ale podobne usługi oferuje innym podmiotom. Na przykład z myślą o fintechach oraz firmach prowadzących sprzedaż w internecie Vodeno opracowało również produkty kredytowe. W ramach jednego, kompleksowego wdrożenia sprzedawcy detaliczni mogą udostępnić ofertę płatności odroczonych lub ratalnych oraz innych usług finansowych. Technologię dostarcza Vodeno, a finansowania udziela Aion Bank.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies