Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Albo założycie lokatę nocną, albo stracicie 30 proc. oszczędności. ING ostrzega przed nowym atakiem

Przestępcy podszywają się pod ING i nakłaniają do przelania środków na lokatę nocną, argumentując, że pieniądze z rachunków bieżących zostaną zarekwirowane przez rząd

ING ostrzegł przed nowym atakiem wymierzonym głównie w klientów firmowych. Oszuści podszywają się pod Bank Śląski i wysyłają wiadomości SMS, w których nakłaniają do zakładania lokat nocnych. Podkreślają, że jeśli się tego nie zrobi, straci się 30 proc. środków. Powodem ma być zarządzenie Ministerstwa Finansów, zgodnie z którym jedna trzecia pieniędzy zgromadzonych na rachunkach bieżących ma pójść na "ratowanie gospodarki narodowej".

Przeczytajcie także: Nowa promocja od ING

ING podkreśla, że jeśli ktoś nabierze się na ten atak i przeleje środki na rachunek lokaty nocnej podany w SMS, straci pieniądze. Śląski pisze, że nie jest autorem tego rodzaju wiadomości, mimo że wyglądają one na oryginalne. Przestępcy wykorzystują jednak mechanizm spoofing, który wykorzystuje słabości sieci GSM i pozwala podszywać się oszustom pod dowolny numer telefonu.

Przeczytajcie także: Zobaczcie jak tyją aplikacje bankowe

W ostatnim czasie w zasadzie nie ma dnia, aby banki nie ostrzegały klientów przed kolejnym atakami cyberprzestępców. Wśród tych ataków najpopularniejsze wymierzone są w klientów sprzedających coś przez serwis OLX oraz szukających alternatyw inwestycyjnych dla lokat bankowych. Przed większością można się zabezpieczyć, stosując podstawowe zasady bezpieczeństwa w sieci, a więc nie logować się na konto przez stronę z linka i nie instalować oprogramowania niewiadomego pochodzenia.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies