Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
ANG wprowadza porównywarkę i aplikację mobilną do sprzedaży ubezpieczeń. Narzędzia będą pomagać w pracy agentom

Na razie nowe narzędzia ANG będą obsługiwać ubezpieczenia komunikacyjne, ale w najbliższym czasie mają też umożliwiać sprzedaż ubezpieczeń mieszkaniowych

Grupa ANG, będąca pośrednikiem kredytowo-ubezpieczeniowym, przygotowała porównywarkę ubezpieczeń oraz aplikację do sprzedaży zdalnej, ułatwiające pracę agentów ubezpieczeniowych. Na razie narzędzia służą do dystrybucji ubezpieczeń komunikacyjnych, natomiast jeszcze w tym roku planowane jest uwzględnienie kolejnych produktów, m.in. ubezpieczeń mieszkaniowych. Rozwiązania przygotowano we współpracy z firmą ecom.

Przeczytajcie także: Czym niemiecki insurtech chce przekonać Polaków?

Dzięki połączeniu z ubezpieczycielami za pośrednictwem interfejsów API, agenci mają w porównywarce ubezpieczeń komunikacyjnych oraz aplikacji ANG Auto wgląd w aktualne oferty i ceny polis. Dodatkowo, narzędzia te są w pełni zintegrowane z systemem grupy ANG do zarządzania relacjami z klientami, dzięki czemu pośrednik ma w jednym miejscu informacje o propozycjach ubezpieczycieli oraz o klientach, w tym udzielonych przez nich zgodach.

W porównywarce agenci znajdą dwa moduły – jeden do sprzedaży przy fizycznej obecności klienta, kiedy to na miejscu może zostać podjęta decyzja o wyborze ubezpieczenia. A drugi – do przedstawienia oferty zdalnie. W ramach tej drugiej ścieżki klient otrzyma propozycję ubezpieczenia na wskazany przez siebie adres e-mail. Zakup zaś finalizuje, opłacając polisę za pośrednictwem bramki PayU lub przelewu.

Z kolei aplikacja ma jeszcze bardziej usprawnić sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych. Jak bowiem zapewnia ANG, wystarczą trzy kliknięcia, by pośrednik mógł zacząć przygotowywać ofertę dla klienta. Dzięki możliwość zeskanowania kodu Aztec z dowodu rejestracyjnego dane klienta oraz pojazdu zaciągane są do systemu sprzedażowego automatycznie. Aplikacja dostępna jest na smartfony z systemami Android oraz iOS.

Przeczytajcie także: Comperia wydzieliła osobną markę do sprzedaży ubezpieczeń

Grupa ANG (dawniej ANG Spółdzielnia) to firma pośrednictwa finansowego, która działa w formule spółki pracowniczej. Tworzy ją ponad 350 akcjonariuszy oraz ponad 900 ekspertów kredytowych i ubezpieczeniowych z różnych stron Polski.

Niedawno w serwisie cashless.pl mogliście też przeczytać o narzędziu, które dla swoich pośredników przygotowała multiagencja BIK Serwis. Mowa o porównywarce ubezpieczeń, która nie tylko zestawia ceny zaproponowane przez poszczególne firmy, ale i porównuje warunki ochrony. W zestawieniu uwzględniane są przewagi, ograniczenia i wyłączenia zawarte w konkretnych polisach, a przy eksponowaniu cech produktów system podpowiada agentowi odpowiednie zapisy z ogólnych warunków ubezpieczenia.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies