Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Grupa SGB przedłuża współpracę z First Data Polska

Współpraca obejmuje usługi finansowe i płatnicze

Dotychczas w ramach współpracy bank wielokrotnie wprowadzał dla swoich klientów pionierskie innowacje wdrażane na rynku przez First Data. First Data Polska obsługuje karty klientów Spółdzielczej Grupy Bankowej już od ponad 20 lat.

– Tylko we współdziałaniu ze sprawdzonymi i zaawansowanymi technologicznie partnerami możemy odnosić sukcesy – podkreśla Mirosław Skiba, prezes Zarządu SGB-Banku SA. – First Data od lat należy do grona najbliższych partnerów Spółdzielczej Grupy Bankowej i warto docenić wszystkie walory tej współpracy. Tworzymy ekosystem, który w ostatecznym rozrachunku służyć ma przede wszystkim klientowi. A to właśnie jego dobro nasza Grupa wpisała do swojej strategii „Otwieramy przyszłość” na pierwszym miejscu…

W bankach spółdzielczych SGB wzrost portfela kart – liczba wszystkich ważnych kart płatniczych – wyniósł w pierwszym kwartale 4,35 proc. w stosunku do analogicznego okresu minionego roku. Dużym zainteresowaniem cieszy się zwłaszcza nowy, minimalistyczny projekt karty płatniczej, dedykowany grupie klientów w wieku 13-25 lat. Jej wizerunek wyróżnia szlachetna prostota w intrygującym, pionowym układzie i oryginalna grafika.

Poza rosnącą liczbą transakcji kartowych, systematycznie zwiększa się liczba klientów SGB korzystających z usługi BLIK. Miesięcznie dokonują oni ponad 300 tysięcy transakcji przy użyciu tej formy płatności. W SGB rośnie również liczba klientów korzystających z portfeli cyfrowych Google Pay i Apple Pay, a także Garmin Pay i Fitbit Pay.

Grupa SGB współpracuje z FDP, właścicielem marki Polcard, od ponad 20 lat. Współpraca ta polega m.in. na wydawnictwie klientom Spółdzielczej Grupy Bankowej kart z logo Mastercard i Visa, obsłudze płatności i monitorowaniu transakcji nieuprawnionych, wsparciu w zakresie technologii płatności mobilnych, takich jak Apple Pay czy Google Pay, a także przy oferowaniu klientom biznesowym i instytucjonalnym terminali płatniczych. SGB zamierza to portfolio usług wzbogacić o dodatkowe rozwiązania, zgodnie z panującymi na rynku płatności trendami.

Od 30 lat Polcard jest jednym z najważniejszych architektów innowacyjności w płatnościach w Polsce, a od ponad 20 lat zmieniamy polski rynek płatności we współpracy z SGB-Bankiem. Na naszych oczach zmieniają się ekosystem płatniczy i technologie finansowe, a my razem z naszymi partnerami biznesowymi wdrażamy najbardziej obiecujące, przyszłościowe rozwiązania płatnicze – tłumaczy Krzysztof Polończyk, Prezes First Data Polska S.A. należącej do Fiserv

W skład Spółdzielczej Grupy Bankowej wchodzi SGB-Bank SA i blisko 190 polskich banków spółdzielczych, posiadających łącznie blisko 1500 placówek na terenie całego kraju i ponad 1,5 miliona klientów. Natomiast First Data Polska to właściciel marki Polcard, pod którą oferowane są terminale płatnicze. Polcard był pierwszym na polskim rynku operatorem tych urządzeń. W 2019 r. FDP została przejęta przez amerykańską firmę Fiserv, a w kwietniu 2021 r. nastąpiła fuzja obu firm w Polsce.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies