Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
GreenUp. Tak będzie nazywać się nowa aplikacja mobilna BNP Paribas. Zobaczcie, do czego będzie służyć

BNP Paribas GreenUp to aplikacja przygotowywana wspólnie ze szwedzkim fintechem Doconomy

O tym, że BNP Paribas opracowuje nową aplikację mobilną przy współpracy z Doconomy, wiadomo od kilku miesięcy. Dotychczas nie była jednak znana nazwa oprogramowania. Aż do teraz. Aplikacja będzie występować w marketach systemów operacyjnych jako BNP Paribas GreenUp. Niestety, wciąż nie wiadomo, kiedy dokładnie zadebiutuje. Pierwotnie planowano, że stanie się to jeszcze przed wakacjami.

Przeczytajcie także: Mastercard udostępnia kalkulator śladu węglowego

GreenUp będzie aplikacją mobilną wykorzystującą otwartą bankowość. Będą więc mogli korzystać z niej nie tylko klienci BNP Paribas, ale także kilku innych banków działających na polskim rynku. Apka będzie służyć do liczenia śladu węglowego oraz wodnego zakupów i innych wydatków realizowanych kartą płatniczą. Będzie zatem pokazywać ilość wyemitowanego dwutlenku węgla oraz zużytej wody przy produkcji towarów oraz świadczeniu usług opłacanych przez klientów. Więcej na ten temat w tekście BNP Paribas udostępni nową aplikację mobilną. Pozwoli obliczyć ślad węglowy i wodny wydatków kartą.

Przeczytajcie także: Nowe płatności mobilne dla klientów BNP Paribas

Warto dodać, że aplikacja do mierzenia śladu węglowego i wodnego od BNP Paribas i Doconomy podczas pierwszego użycia zaproponuje użytkownikowi wypełnienie ankiety. Będzie ona zawierać pytania m.in. o jego codzienne zwyczaje, np. żywieniowe. Dzięki temu licznik śladu węglowego i wodnego będzie precyzyjniejszy, a wegetarianie czy weganie za zakupy w sklepach spożywczych będą mieli doliczony krótszy ślad niż mięsożercy (produkcja żywności odzwierzęcej wiąże się z kilku-, a nawet kilkunastokrotnie większą emisją gazów cieplarnianych i zużyciem wody niż produkcja żywności roślinnej o tej samej ilości składników odżywczych).

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies