Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Już cztery uczelnie w Polsce oferują fintechowe studia. Nabór ogłosił właśnie Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Wcześniej podyplomówkę o fintechu utworzyła m.in. warszawska SGH. Serwis cashless.pl objął te studia patronatem medialnym

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu wraz ze Związkiem Przedsiębiorstw Finansowych uruchomił dwusemestralne, podyplomowe studia "Nowoczesne technologie w finansach – Fintech". Program studiów opiera się na czterech blokach tematycznych: otoczenie prawne, otoczenie ekonomiczne i finansowe, marketing i komunikacja oraz technologie. Czesne za dwa semestry to 7,5 tys. zł.

UE we Wrocławiu to już czwarta uczelnia w Polsce, która zdecydowała się utworzyć studia poświęcone tematyce fintechów. Za prekursora w tym zakresie uznać można Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, który podyplomowe nauczanie o nowoczesnych technologiach finansowych prowadzi już od 2018 r. Obecnie trwa rekrutacja do kolejnej edycji. Czesne wynosi 11 tys. zł.

Przeczytajcie także: SGH uruchamia fintechowe studia

Studia podyplomowe poświęcone tematyce fintech uruchamia także Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. W tym wypadku opłata za naukę wynosi 6,9 tys. zł.

Podyplomowe studia fintechowe organizuje w tym roku po raz pierwszy również jedna z najlepszych uczelni ekonomicznych w Polsce – Szkoła Główna Handlowa. Zapisy na studia "Fintech – nowe zjawiska i technologie na rynku finansowym" trwają do 30 września lub do wyczerpania puli miejsc. Czesne wynosi 8,3 tys. zł. Na kierownika projektu powołany został prof. dr hab. Lech Kurkliński, w przeszłości współtwórca m.in. Banku Millennium, a sekretarzem została Agnieszka Butor-Keler, specjalistka z doświadczeniem w nadzorze finansowym.

Przeczytajcie także: Zapraszamy do wysłuchania kolejnego podcastu cashless.pl

Wśród wykładowców, którzy zasilili kadrę fintechowych studiów SGH, znaleźli się m.in. dr hab. Jan Byrski z kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy, prof. UMK dr hab. Michał Polasik, dr hab. Waldemar Rogowski, główny analityk Biura Informacji Kredytowej, czy dr Paweł Widawski, prezes fundacji FinTech Poland i wiceprezes Polski Bezgotówkowej.

Cashless.pl objął patronatem medialnym fintechowe studia SGH. Znajdziecie u nas wszystkie najważniejsze i najbardziej aktualne informacje na temat tego projektu. Jak wspomniałem, obecnie trwa rekrutacja do pierwszej edycji studiów. Szczegóły na jej temat możecie znaleźć tutaj.

Fot. raisin.co.uk

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies