Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Adyen: Płatności związane z podróżowaniem da się jeszcze uprościć dzięki tokenizacji oraz kodom QR

Tokenizacja pozwala zredukować liczbę kroków od rejestracji do płatności, dzięki bezpiecznemu połączeniu danych karty z danymi rejestracyjnymi

Eksperci Adyen przewidują, że w najbliższym czasie jeszcze bardziej zmieni się sposób, w jaki klienci regulują należności za usługi związane z przemieszczaniem się. Już teraz wystarczy kilka kliknięć, aby zamówić w aplikacji przejazd, skorzystać z hulajnogi czy nawet zarezerwować wylot do innego kraju. Ale zdaniem Adyen wciąż można uprościć płatności związane z podróżowaniem.

Przeczytajcie także: Generali zachęci bonusami do dbania o zdrowie

Przykładowo wynajęcie hulajnogi przebiega sprawnie, jeśli użytkownik założył już wcześniej konto w odpowiedniej aplikacji. Jeśli nie, wieloetapowy proces weryfikacji składający się z potwierdzenia adresu e-mail i numeru telefonu, wprowadzania danych karty i konieczności skanowania dokumentu tożsamości może sprawić, że klient po prostu zrezygnuje z usługi. Z kolei w przypadku płatności za parkingi, np. w galeriach handlowych, nierzadko kierowcy muszą czekać w kolejce do kasy parkingowej, martwić się, czy posiadają wystarczającą ilość gotówki albo czy nie zgubili gdzieś biletu parkingowego.

Jak zaznacza Adyen, wyeliminowanie takich sytuacji jest możliwe dzięki odpowiednim rozwiązaniom platformowym, zarządzaniu płatnościami i narzędziom oferowanym przez dostawców usług płatniczych. Dla pośredników w przewozie osób takich jak Uber, Bolt czy Freenow oznacza to m.in. niewidoczne przepływy transakcji i rozwiązania wymagające jak najmniejszej liczby działań ze strony klienta. Dane z płatności dostarczają pośrednikom informacji o klientach i historii ich podróży w czasie rzeczywistym, dzięki czemu mogą oni poznać ich zachowania, a także sprawdzić, co działa dla nich najlepiej. Posiadanie jednego, ujednoliconego rozwiązania oznacza też, że raporty danych w nowych regionach mają podobną strukturę do tych w bardziej znanych lokalizacjach, co jest korzystne dla firm wielkomiejskich lub transgranicznych.

Przeczytajcie także: PayU i Visa umożliwiają natychmiastowe płatności na kartę

Przyszłością płatności mobilnych mają być tokenizacja, specjalne platformy oraz kody QR. Tokenizacja pozwala zredukować liczbę kroków od rejestracji do płatności, dzięki bezpiecznemu połączeniu danych karty z danymi rejestracyjnymi, a także płacić cyklicznie za pomocą jednego kliknięcia. Dzięki platormom typu mobility as a service, na razie nierozpowszechnionym w Polsce, można korzystać z jednej aplikacji do poruszania się różnymi środkami transportu – od komunikacji miejskiej, przez wynajem hulajnóg i rowerów, aż po taksówki czy carsharing. Kody QR mogą zaś uprościć sposób rozliczeń, pozwalając użytkownikom płacić przez aplikację lub stronę mobilną, z danymi zapisanymi na smartfonie. Można je wykorzystać np. do płatności za parkingi.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies