Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Luksusowymi zegarkami też będzie można płacić za zakupy

MasterCard nawiązał współpracę z firmą WISeKey, która dostarcza oprogramowanie producentom czasomierzy takich marek jak np. Bulgari

Jeżeli należycie do grupy ludzi będących w stanie wydać na zegarek 50 tys. zł, ale jak dotąd nie znaleźliście takiego, którym można by płacić, to mam dla Was dobrą wiadomość. Wkrótce znajdziecie. Stanie się to na mocy umowy zawartej właśnie przez MasterCarda i WISeKey.

Przeczytajcie także: Oto opaska, która zamieni Pebble w portfel

Firma ta współpracuje z wieloma producentami luksusowych zegarków, m.in. z Bulgari, która to marka korzysta z opatentowanego oprogramowania zabezpieczającego WIS.WATCH właśnie od WISeKey. Zawarta umowa o współpracy umożliwi MasterCardowi integrację technologii płatniczej z rozwiązaniami WISeKey. Dzięki temu klienci będą mogli płacić za zakupy za pomocą swojego ulubionego zegarka lub innych urządzeń typu wearables.

Dla tych, którzy na zegarek mogą wydać co najwyżej kilkaset złotych, przypominam, że również mogą mieć czasomierz pozwalający na płatności, np. marki Swatch. W ubiegłym roku Visa podpisała umowę z tym producentem, na mocy której płatności zbliżeniowe trafią do produktu o nazwie Bellamy. Zegarek ma kosztować ok. 90 franków szwajcarskich.

Przeczytajcie także: Swatch będzie sprzedawać zegarki z Visą

Płatności bezstykowe będą wkrótce możliwe także za pomocą smartwatchy Pebble. Pracuje nad nimi firma Fit Pay, która przygotowuje specjalną opaskę o nazwie Pagare. Będzie zintegrowana z zegarkiem i wyposażona w moduł zbliżeniowy. Do sprzedaży ma trafić latem bieżącego roku. Podepniecie do niej kartę dowolnej organizacji.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies