Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ruszył zbliżeniowy Blik. Pierwsi klienci Banku Millennium mogą już korzystać z tego rozwiązania

Wkrótce zbliżeniowy Blik zostanie udostępniony kolejnym grupom klientów Millennium

Bank Millennium pochwalił się, że jego pierwsi klienci mogą już korzystać z płatności zbliżeniowych Blik. Do udostępnienia rozwiązania doszło więc nieco później, niż to wynikało z nieoficjalnych informacji, wedle których funkcja miała wystartować 20 lipca. Niemniej Millennium udało się wdrożyć usługę jako pierwszemu bankowi w Polsce.

Przeczytajcie także: Allegro, Blik i PKO wdrażają płatności one click

Pierwsi klienci banku mogą już płacić zbliżeniowo Blikiem w sklepach stacjonarnych w Polsce i na świecie. Nie muszą przy tym podawać kodu Blik, wystarczy, że odblokują telefon i przyłożą go do terminala płatniczego. Jak przebiega taka transakcja, możecie zobaczyć na filmiku przygotowanym przez serwis cashless.pl. Millennium zapowiada, że wkrótce rozwiązanie zostanie udostępnione kolejnym grupom klientów.

Przeczytajcie także: Jak będą działać płatności zbliżeniowe Blik?

Aby zacząć korzystać z płatności zbliżeniowych Blik, trzeba je aktywować w aplikacji bankowej. W tym celu należy m.in. podać źródło płatności, którym w tej chwili może być rachunek bieżący, a wkrótce również konto karty kredytowej. Aktywacja nie wymaga dodawania karty płatniczej. W trakcie płatności nie trzeba się logować do aplikacji, nie trzeba też mieć połączenia z internetem ani siecią komórkową. Z usługi mogą korzystać posiadacze urządzeń z funkcją NFC, korzystających z systemu Android. Więcej ciekawostek na temat zbliżeniowego Blika w Millennium znajdziecie w tekście: Millennium na ostatniej prostej przed wdrożeniem Blika C. Bank zdradza kilka ważnych szczegółów projektu.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies