Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ponad 4 tys. osób zmieniły bank z wykorzystaniem systemu Ognivo w ostatnim kwartale. To wynik gorszy od zeszłorocznego

Ognivo notuje coraz gorsze wyniki. Zwłaszcza gdy porówna się dane z tymi sprzed pandemii

KIR podał statystyki systemu Ognivo za II kwartał 2021 roku. Wynika z nich m.in., że w okresie kwiecień-czerwiec na przeniesienie rachunku bankowego przy pomocy tego rozwiązania zdecydowało się niewiele ponad 4 tys. osób (4013). W II kwartale 2020 roku z narzędzia skorzystało 4395 osób. Z serwisu cashless.pl dowiecie się, że w pierwszych trzech miesiącach br. były to 4764 osoby. Popularność tej usługi spadła więc zarówno w porównaniu do poprzedniego kwartału, jak i do analogicznego okresu rok wcześniej.

Przeczytajcie także: Nowa aktualizacja aplikacji BNP Paribas

Najwięcej wniosków o przeniesienie rachunku w poprzednim kwartale wpłynęło w kwietniu (blisko 1,5 tys.). KIR doprecyzował, że w ostatnich trzech miesiącach ponad 98 proc. wnioskujących o zmianę rachunku zdecydowało się także na zamknięcie dotychczasowego konta. Z kolei z opcji przeniesienia salda skorzystało ponad 96 proc. wnioskujących. O przeniesienie zleceń stałych wystąpiło 607 osób, natomiast o przeniesienie poleceń zapłaty 421 klientów.

Przeczytajcie także: Swyft obiecuje dostarczyć zakupy w 15 minut od zamówienia

Ognivo to system KIR wykorzystywany do wymiany informacji pomiędzy bankami i innymi uprawnionymi podmiotami (ZUS, Poczta Polska, urzędy skarbowe, urzędy miast). Służy on m.in. do przenoszenia kont. W tym celu należy złożyć wniosek i upoważnienie dotyczące przeniesienia usług. W taki sam sposób można równocześnie złożyć wniosek o zamknięcie dotychczasowego konta osobistego. Wszystkie formalności z tym związane przejmuje bank, do którego klient chce się przenieść. Cały proces zajmuje kilka dni i nie wymaga udziału klienta.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies