Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wciąż słabe statystyki systemu Ognivo. Ponad 4,7 tys. osób zmieniło bank z wykorzystaniem tego rozwiązania na początku 2021 roku

W analogicznym okresie 2020 r. system Ognivo posłużył do przeniesienia 5,1 tys. rachunków, a rok wcześniej (I kw. 2019) było to aż 10,7 tys. rachunków

KIR podał statystyki systemu Ognivo za I kw. 2021 roku. Wynika z nich m.in., że w ciągu ostatnich trzech miesięcy na przeniesienie rachunku bankowego przy pomocy tego rozwiązania zdecydowały się 4764 osoby. Dla porównania: w ostatnich trzech miesiącach 2020 roku na taki ruch zdecydowało się 6435 klientów, a w I kw. 2020 roku 5128 osób. Mowa zatem o dalszym spadku popularności usługi. Zwłaszcza gdy porówna się dane z tymi sprzed pandemii: w I kw. 2019 roku z systemu do zmiany banku skorzystało 10,7 tys. klientów.

Przeczytajcie także: Trasti rozpoczyna sprzedaż NNW i assistance

Najwięcej wniosków o przeniesienie rachunku w poprzednim kwartale wpłynęło w marcu (1,7 tys.). Ponad 99 proc. wnioskujących zdecydowało się także na zamknięcie dotychczasowego rachunku. Z opcji przeniesienia salda skorzystało 4527 osób, czyli ponad 95 proc. wnioskujących. O przeniesienie zleceń stałych wystąpiły natomiast 652 osoby, a o przeniesienie poleceń zapłaty 488 klientów.

Przeczytajcie także: Circle K z nową metodą płatności

Ognivo to system KIR wykorzystywany do wymiany informacji pomiędzy bankami i innymi uprawnionymi podmiotami (ZUS, Poczta Polska, urzędy skarbowe). Służy on m.in. do przenoszenia kont. W tym celu należy złożyć wniosek i upoważnienie dotyczące przeniesienia usług. W taki sam sposób można równocześnie złożyć wniosek o zamknięcie dotychczasowego konta osobistego. Wszystkie formalności z tym związane przejmuje bank, do którego klient chce się przenieść. Cały proces zajmuje kilka dni i nie wymaga udziału klienta.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies