Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejna instytucja udostępnia Blika. Skorzystają z niego klienci BOŚ Banku

Niedawno operator Blika informował, że system przetworzył już ponad miliard transakcji

BOŚ Bank poinformował, że jego klienci mogą już korzystać z systemu Blik. Tym samym do ich dyspozycji trafia bardzo popularne rozwiązanie, za pomocą którego w 2020 roku wykonano 424 mln transakcji. Usługa dostarczana przez Polski Standard Płatności pozwala płacić w e-commerce – już nie tylko polskim, a także w sklepach stacjonarnych. Klienci BOŚ Banku mogą też używać Blika do wypłacania pieniędzy w ponad 20 tys. bankomatów oraz przesyłania środków innym użytkownikom i to bez znajomości numeru ich rachunku bankowego – wystarczy podać numer telefonu. Więcej o funkcjach Blika przeczytacie w tekście: Przelewy na telefon, płatności, wypłaty gotówki, czeki? Sprawdźcie, z których funkcji Blika możecie korzystać w swoim banku.

Przeczytajcie także: 36 mln zł. Tyle zarobił w ubiegłym roku operator systemu Blik

Z serwisu cashless.pl dowiecie się też, że PSP planuje rozszerzać możliwości tego narzędzia, a banki prowadzą już testy płatności zbliżeniowych z jego użyciem. Prace w tym kierunku postępują m.in. w ING, PKO BP oraz Millennium. Najbliżej pełnego wdrożenia jest ten ostatni bank. Możliwe, że instytucja udostępni tę usługę klientom już 20 lipca. Nie wiadomo jednak, czy uda się utrzymać ten termin z uwagi na wysoki poziom skomplikowania procesu. Warto też dodać, że początkowo z rozwiązania będą mogli korzystać wyłącznie użytkownicy smartfonów z systemem operacyjnym Android.

Przeczytajcie także: InPost finalizuje przejęcie Mondial Relay

PSP informował w maju, że za pomocą Blika wykonano już ponad miliard transakcji. Wynik ten osiągnięto po ponad sześciu latach od uruchomienia systemu. Narzędzie stało się najchętniej wykorzystywanym sposobem płatności w e-commerce, wyprzedzając pod tym względem karty płatnicze. Tylko w pierwszym kwartale 2021 roku za pomocą Blika zrealizowano 153 mln transakcji o wartości 20 mld zł. Z systemu dostępnego dla większości użytkowników aplikacji bankowych w Polsce (udostępnia go 15 banków lub grup bankowych) aktywnie korzysta około 8 mln klientów.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies