Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Klienci Pekao firmę zarejestrują przez aplikację mobilną. Nowa funkcja pojawiła się w PeoPay

Wcześniej rejestrację firmy za pośrednictwem aplikacji mobilnej wprowadziło PKO BP

Bank Pekao wprowadził nową funkcję do swojej aplikacji mobilnej. Jego klienci mogą w niej zdalnie otwierać firmy i założyć profil zaufany. W PeoPay można teraz złożyć wniosek o rejestrację jednoosobowej działalności gospodarczej w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) razem z wnioskiem o konto firmowe.

Przeczytajcie także: Zen zacznie pobierać opłaty za przekroczenie limitów

Rejestracja działalności gospodarczej nie wymaga wizyty w urzędzie. Własną firmę można założyć przez internet, np. za pośrednictwem banku. Z danych przytoczonych przez Pekao wynika, że już co czwarta działalność zakładana jest właśnie w ten sposób. Odpowiednią funkcję wprowadziły do swoich serwisów transakcyjnych m.in. PKO, ING, mBank, Santander czy właśnie Pekao. Teraz klienci tego ostatniego mogą zarejestrować swoją firmę nie tylko za pomocą bankowości internetowej Pekao24, ale i w apce mobilnej banku. Podobne udogodnienie wcześniej przygotował także dla użytkowników swojego IKO bank PKO BP.

Jak przekonują przedstawiciele Pekao, procedura otwierania firmy w PeoPay jest intuicyjna i zajmuje kilkanaście minut. Wiele pól we wniosku wypełnia się automatycznie, na podstawie danych klienta w banku. Wszystkie dokumenty podpisywane są Profilem Zaufanym, tworzonym w procesie rejestracji działalności. Podczas zakładania firmy przez PeoPay automatycznie otwierany jest rachunek bankowy, który jest przekazywany do CEIDG. Klient otrzymuje potwierdzenie rejestracji działalności e-mailem najczęściej do dwóch godzin od złożenia wniosku. Całość odbywa się zdalnie, a użytkownik nie musi się angażować w procedury nadawania NIP, REGON i zgłoszenia do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, ponieważ system realizuje je automatycznie.

Przeczytajcie także: BNP Paribas umożliwi spłatę karty kredytowej z konta w innym banku

Dla klientów, którzy zdecydują się otworzyć firmę za pomocą PeoPay i założyć Konto Przekorzystne Biznes, Pekao ma obecnie promocję. Przedsiębiorcy mogą zyskać bonus w wysokości do 1200 zł za spełnienie warunków, takich jak: aktywność na koncie, regularne wpływy, zawarcie umowy o terminal płatniczy czy transakcje wymiany walut. Promocja obowiązuje do końca czerwca. Jako dodatkową zachętę bank oferuje roczne zwolnienie z opłaty za prowadzenie rachunku i obsługę karty debetowej.

Fot. freepik.com/KamranAydinov

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies