Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Karta Dużej Rodziny dostępna w aplikacji mObywatel. Jak ją uruchomić?

Niebawem w aplikacji mObywatel pojawi się także Unijny Certyfikat Covid, czyli tzw. paszport szczepionkowy

Aplikacja mObywatel doczekała się kolejnego rozszerzenia – urzędnicy poinformowali, że od dzisiaj można w niej znaleźć Kartę Dużej Rodziny, z której obecnie korzysta już ponad milion rodzin wielodzietnych. Aby używać nowego rozwiązania, należy przede wszystkim zainstalować mObywatela na swoim urządzeniu mobilnym. Apkę można pobrać ze sklepów Google Play lub App Store. Dotychczasowi użytkownicy programu muszą go natomiast zaktualizować.

Przeczytajcie także: Zbigniew Jagiełło w radzie nadzorczej operatora Blika

Po pobraniu darmowego mObywatela, należy na głównym pulpicie aplikacji wybrać duże koło ze znakiem plus i potwierdzić dostęp Profilem Zaufanym. Następnie z listy dostępnych dokumentów wskazać mKDR, czyli mobilną Kartę Dużej Rodziny. Po wybraniu funkcji "Moi bliscy" wyświetli się lista wydanych kart, które można okazywać w punktach handlowych czy usługowych. Z nadesłanego komunikatu wynika, że dokument zapewnia zniżki u ponad 8,6 tys. partnerów w 29,3 tysiącach lokalizacji.

Na temat tej nowości w apce mObywatel mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl w połowie kwietnia, gdy Sejm uchwalił nowelizację Ustawy o Karcie Dużej Rodziny, przewidującą możliwość wyświetlania elektronicznej wersji karty w rządowej apce. Dotychczas by przechowywać KDR w urządzeniu mobilnym, trzeba było pobrać osobną aplikację, a także złożyć odpowiedni wniosek i wnieść opłatę.

Przeczytajcie także: Nowość dla klientów korporacyjnych PKO BP

Warto przypomnieć, że mObywatel to cyfrowy portfel na dokumenty. Można w niej znaleźć dane z dowodu osobistego, eRecepty, mPrawo jazdy (odzwierciedlenie uprawnień do prowadzenia pojazdów), mPojazd (dane samochodu) czy licznik punktów karnych. Uczniowie mogą korzystać z mLegitymacji szkolnej, a studenci z mLegitymacji studenckiej. Niedawno w apce pojawiły się także bilety kolejowe. Wkrótce znajdziecie niej także Unijny Certyfikat Covid, zwany potocznie paszportem szczepionkowym.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies