Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bank Pocztowy podjął decyzję o wymianie części kart. Zapowiada też sporo podwyżek opłat

Nowy regulamin oraz cennik usług zaczną obowiązywać klientów Banku Pocztowego od 1 września

Klienci Banku Pocztowego otrzymali korespondencję, w której instytucja zapowiada sporo zmian w warunkach oferowanych przez siebie usług. Dotyczą one przede wszystkim opłat wielu usług i produktów pozostających w sprzedaży oraz w pakietach wycofanych już z bieżącej oferty.

Wśród podwyżek wymienić można m.in. zmianę opłaty za korzystanie z konta Bliskiego, Nestor i Standard z 7,99 zł na 8,99 zł miesięcznie, Plus – z 10 zł na 12 zł miesięcznie oraz Bez ograniczeń – z 15 na 16 zł miesięcznie. Rachunek Aktywny Nestor podrożeje z 7,99 zł na 8,99 zł oraz z 0 zł na 4 zł dla osób otrzymujących emeryturę lub rentę z ZUS. Ci ostatni opłaty będą mogli uniknąć, jeśli wykonają transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę min. 200 zł miesięcznie.

Przeczytajcie także: Pocztowy przeprowadzi zwolnienia grupowe

Pocztowy zdecydował także o wprowadzeniu opłaty za podjęcie gotówki z placówki banku lub Poczty Polskiej dla posiadaczy Konta Zawsze Darmowego, która wynosić będzie 5 zł. Podrożeją także przelewy zlecane na poczcie lub w oddziale banku oraz za pośrednictwem konsultanta do 5 zł, z obecnie kosztujących od 0 do 3 zł w zależności od rodzaju rachunku. Przelewy natychmiastowe zdrożeją z 0 na 5 zł we wszystkich kanałach kontaktu z bankiem, a więc także przez aplikację czy serwis internetowy.

Dodatkowo zmienią się opłaty związane z korzystaniem z kart. I tak np. sprawdzenie salda na rachunku w bankomacie podrożeje z 1 zł na 2 zł, a zmiana PIN-u – z 0 na 1 zł. Zmieni się też z 0, 2 zł lub 7 zł (w zależności od rachunku) na 10 zł opłata za dostarczenie gotówki przez listonosza. Bank podniesie z 2,5 zł na 4 zł kwoty opłat za dyspozycje związane ze zleceniami stałymi i poleceniami zapłaty realizowanymi w placówce lub na poczcie.

Natomiast zmiana korzystna dla klientów banku wiąże się z wprowadzeniem bezpłatnej wypłaty gotówki kartami z bankomatów należących do PKO BP (bank ten jest jednym z udziałowców Pocztowego). Funkcja będzie dostępna dla posiadaczy rachunków W porządku start, W porządku i W porządku plus. Niekorzystne będzie za to pojawienie się prowizji od transakcji bezgotówkowych kartami w krajach spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Będzie ona wynosić 1 proc. min. 5 zł. Natomiast opłata za transakcję w bankomacie poza EOG wzrośnie z 1 proc. min. 5 zł na 2 proc. min. 5 zł.

Przeczytajcie także: Bank Pocztowy ułatwi oszczędzanie

Ciekawostką może być decyzja o wymianie kart będących w posiadaniu przez niektórych klientów. Pocztowy postanowił zakończyć współpracę z organizacją Visa. W efekcie właściciele takich plastików otrzymają nowe karty Mastercarda, a cała operacja wymiany zostanie przeprowadzona we wrześniu bieżącego roku.

Bank Pocztowy jest trzecim bankiem, który w ciągu ostatnich dni ogłosił podwyżki opłat i prowizji. Niedawno zrobiły to już m.in. Citi Handlowy i BNP Paribas. Wszystkie instytucje tłumaczą swoje decyzję inflacją. Wiadomo, że banki są także pod presją wyników ze względu na rekordowo niskie stopy procentowe. Pocztowy dodatkowo prowadzi plan naprawczy, którego celem jest przywrócenie rentowności banku.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies