Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pocztowy ułatwia oszczędzanie. Możecie odkładać pieniądze przy każdej transakcji kartą i przy każdym przelewie

Z funkcji Saver mogli wcześniej korzystać klienci marki Envelo

Bank Pocztowy poinformował o wprowadzeniu mechanizmu regularnego oszczędzania. To rozwiązanie, które umożliwia automatyczne odkładanie środków, np. przy okazji zakupów w sklepach stacjonarnych czy online. W zależności od preferencji użytkownika na specjalne konto oszczędnościowe trafiać może np. zdefiniowany wcześniej procent każdej wykonywanej transakcji albo kwota wynikająca z zaokrąglenia wartości wykonywanej operacji. Jest to narzędzie znane właścicielom rachunków w innych bankach, dostęp do niego mieli też klienci marki Envelo.

Przeczytajcie także: Nowości w PeoPay. Poprawia się ocena aplikacji Pekao w App Store

Funkcja Saver jest dostępna dla wszystkich posiadaczy rachunków w Banku Pocztowym, z wyłączeniem Pocztowego Rachunku Podstawowego. W ramach usługi klient może wybrać do 10 celów, do których przypisane są rachunki oszczędnościowe. Użytkownik decyduje, jakiej kwoty potrzebuje na dany cel oraz jaka jest planowana data jego realizacji. Sam też określa parametry automatycznego oszczędzania środków. Można wskazać tryb zasilania rachunku, procentowy podział naliczonych oszczędności na poszczególne cele oraz kwotę salda granicznego, która zawsze powinna zostać na rachunku.

Przeczytajcie także: Blik uruchomił zupełnie nowy serwis informacyjny

Jak uruchomić tę funkcję? Osoby, które nie posiadają konta oszczędnościowego, powinny wejść w zakładkę "Oszczędności" w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej i dodać "Nowe oszczędności". Klienci, którzy mieli już konto oszczędnościowe, mogą od razu przystąpić do określania parametrów mechanizmu oszczędzania. Kryteria te można zdefiniować osobno dla płatności kartą, jak i przelewów. Więcej informacji na temat usługi znajdziecie pod tym adresem.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies