Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partner merytoryczny
Oficjalnie: Apple Pay wkrótce w Polsce, Norwegii i na Ukrainie

Oficjalnie: Apple Pay wkrótce w Polsce, Norwegii i na Ukrainie

NEWS

Informację przekazał podczas kwartalnej konferencji wynikowej szef firmy Apple Tim Cook

W grudniu ubiegłego roku w serwisie Cashless mogliście przeczytać informację, że realnym terminem wdrożenia Apple Pay w Polsce jest II kw. bieżącego roku. Tekst na ten temat znajdziecie tutaj. Wtedy były to jednak informacje nieoficjalne choć potwierdzone w kilku niezależnych źródłach. Wychodzi jednak na to, że moje źródła się nie myliły. Tak przynajmniej wynika ze słów szefa firmy Apple Tima Cooka.

Przeczytajcie także:  Apple Pay wreszcie w Polsce

Na wczorajszej konferencji, podczas której mówiono o finansach Apple w II kw. 2018 r. Tim Cook stwierdził, że w niedalekiej przyszłości Apple Pay zadebiutuje w trzech kolejnych krajach. Oprócz Polski także w Norwegii i na Ukrainie. Konkretna data wdrożenia nie padła. Powiedziano jednak, że stanie się to w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Apple Pay to zbliżeniowe płatności mobilne. Działają podobnie jak Google Pay na telefonach z systemem Android. Dzięki powiązaniu karty płatniczej np. Mastercarda lub Visy z aplikacją na smartfonie wyposażonym w antenę NFC można nim płacić bezstykowo w terminalach płatniczych podobnie jak zbliżeniową kartą.

Przeczytajcie także:  Polskie ePłatności udostępnią Blika

Oficjalnie wciąż nie wiadomo jakie banki udostępnią w pierwszej kolejności Apple Pay w Polsce. Z moich informacji wynika, że banków tych może być pięć. Wśród nich znajdą się Alior, BZ WBK i mBank. Z tego co wiem prace związane z udostępnieniem Apple Pay klientom w tych instytucjach są zaawansowane – trwają testy tzw. family and friends.

Kategoria

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Jacek Uryniuk

Redaktor naczelny
Aktywny od: 22.01.2015
Dodał: 3087 artykułów

Inne artykuły tego autora:

Sprawiają, że pożyczanie pieniędzy jest proste jak nigdy dotąd. Kontomatik drugim nominowanym do tytułu Fintech Roku

Kontomatik znalazł się w grupie kilku fintechów z Polski, które mają szansę na tytuł. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 7 czerwca podczas Cashless Fintech Evening powered by Mastercard

Śląski obniża do 50 euro odpowiedzialność klientów za fraudy kartowe. Wkrótce to będzie standard

Obniżenie limitu z obecnych 150 euro wymusza dyrektywa PSD II i przepisy związanych z nią tzw. RTS-ów

Postawili na blockchain, zaoferowali aplikację mobilną i telematykę. Bacca nominowana do tytułu Fintech Roku

Bacca jest jednym z kilku polskich fintechów, które mają szansę zdobyć tytuł. Zwycięzców poznacie już 7 czerwca podczas Cashless Fintech Evening powered by Mastercard

Tadeusz Kościński: polska karta nie była nam potrzebna po to, by mieć plastik z orłem, ale by obniżyć koszty akceptacji

Z wiceministrem w resorcie przedsiębiorczości i technologii Tadeuszem Kościńskim rozmawiam m.in. na temat programu Polski Bezgotówkowej, terminali w urzędach administracji publicznej i wpływie PSD II na rynek płatności bezgotówkowych

Pokaż wszystkie artykuły tego autora →

Zapiszcie się do newslettera

Cashless na Youtube

wOKrWHZ7Jrc
Nie możecie się dostać na konto? Karta nie działa? Awaria w banku? Chcecie się podzielić informacją, która może być ciekawa dla innych? Napiszcie do nas.