Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Apple Pay dla klientów Revoluta? Tak, ale najpierw Google Pay

Wygląda na to, że brytyjski fintech przegra z bankami w wyścigu o to, kto pierwszy zaoferuje Polakom Apple Pay

Revolut chce w najbliższym czasie udostępnić użytkownikom jego aplikacji zbliżeniowe płatności mobilne. Jednak nie będzie to od dawna obiecywany przez niego Apple Pay. Brytyjski fintech najpierw zaproponuje swoim klientom płatności od Google’a. Tak przynajmniej wynika z wypowiedzi Karola Sadaja, managera Revoluta w Polsce, który opisywał działalność fintechu podczas wczorajszej konferencji Payment Meeting.

Przeczytajcie także: Alior, BZ WBK i mBank negocjują z Apple

Zapytany przez uczestników spotkania o to, kiedy Revolut udostępni w swojej aplikacji płatności zbliżeniowe telefonem, odpowiedział, że stanie się to już niebawem. Dodał jednak, że nie będzie to Apple Pay, bo najpierw użytkownicy będą mogli korzystać z Google Pay. Sadaj nie chciał powiedzieć, kiedy funkcja ta znajdzie się w aplikacji. Z moich informacji wynika jednak, że może się to stać w ciągu najbliższego kwartału.

Warto przypomnieć, że Edward Cooper z Revoluta w tym wywiadzie już w kwietniu 2017 r. obiecywał, że użytkownicy aplikacji będą mogli wkrótce płacić zbliżeniowo za pomocą Apple Pay. Termin wdrożenia rozwiązania określał sformułowaniem "to raczej kwestia miesięcy a nie lat". Z kolei we wrześniu ubiegłego roku, Kuba Zakrzewski, inny manager Revoluta, w wywiadzie dla portalu Antyweb stwierdził: "Chciałbym z tego miejsca oficjalnie potwierdzić na łamach Antyweba, że Revolut będzie oferował Apple Pay i Android Pay do końca tego roku". Jak wiecie, tak się nie stało, a deklaracje Karola Sadaja, który od dwóch miesięcy odpowiada za biznes Revoluta w Polsce, raczej nie pozostawiają wątpliwości – klienci fintechu najpierw będą mogli płacić za pomocą Google Pay.

Przeczytajcie także: Nazwa BZ WBK zniknie z rynku

Nie oznacza to jednak, że polscy użytkownicy iPhone’ów jeszcze długo będą pozbawieni możliwości płacenia zbliżeniowo smartfonami. W grudniu 2017 r. serwis Cashless informował, że w sprawie uruchomienia Apple Pay w Polsce z Amerykanami negocjuje pięć banków, w tym Alior, BZ WBK i mBank, a wdrożenie możliwe jest w II kw. 2018 r. I wszystko wskazuje na to, że tak się właśnie stanie. Wkrótce będziecie mogli o tym przeczytać więcej w serwisie Cashless.

Fot. Revolut

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies